Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie szkół podstawowych w zakupie wyposażenia pracowni przedmiotów z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Dzięki programowi nasza szkoła zakupiła już nowy sprzęt i wykorzystała na razie 60% przyznanych środków (cała przyznana kwota to 81 ooo zł).

Wyposażenie podstawowe:

 • Filament
 • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
 • Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
 • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
 • Statyw z akcesoriami
 • Mikroport z akcesoriami
 • Oświetlenie do realizacji nagrań
 • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
 • Gimbal
 • Aparat fotograficzny z akcesoriami

Wyposażenie dodatkowe:

 • Teleskop refrakcyjny
 • mikroskop elektroniczny
 • mikroskop z kamerą
 • zestaw nagłośnieniowy aktywny
 • mikser audio 16 kanałowy

LISTA ZAKUPIONYCH W 2021 r. ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI:

Laboratoria_Przyszlosci_sprzęt.do.druku

Zakupiony sprzęt jest używany głównie podczas zajęć przedmiotów ścisłych m.in. biologii, chemii, fizyki, techniki, na zajęciach klas 1-3, podczas uroczystości szkolnych i akademii, na lekcjach muzyki i plastyki, podczas nagrywania materiału na konkursy, podczas wyjść plenerowych itp.

Zestawienia korzystania z pomocy:

wrzesień 2022 – laboratoria wrzesień

październik 2022 – laboratoria październik

listopad 2022 – Laboratoria listopad

grudzień 2022 – laboratoria grudzień

styczeń 2023 – laboratoria styczeń

luty 2023 – laboratoria luty

marzec 2023 – laboratoria marzec

kwiecień 2023 – laboratoria kwiecień

maj 2023 – laboratoria maj

czerwiec 2023 – 10. laboratoria czerwiec

wrzesień 2023 – 1. tabelka wrzesień

październik 2023 – laboratoria – październik

listopad 2023 – laboratoria – listopad

grudzień 2023 – laboratoria – grudzień

styczeń 2024 – laboratoria – styczeń 2024

luty 2024 – laboratoria – luty 2024

marzec 2024 – laboratoria-marzec 2024

Aktualności projektowe

Plotka – raniąca siła słów

9 kwietnia 2024 r.  w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne dla klas 5a i 5b z wykorzystaniem opowiadania Madonny „Jabłka Pana Peabody’ego”. 

Małe co nieco o wycieczce do Krakowa

05.04.2024 klasy 5a, 5b,6a wraz z wychowawcami: Krzysztofem Biernatem, Klaudią Leśniak, Małgorzatą Rychlewską, Patrycją Puch oraz Panią wicedyrektor Dorotą Atłas udali się na wycieczkę do Krakowa, która w całości została sfinansowana przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Spotkania Śpiewających Dzieci

9 kwietnia podczas drugiej części DZIECIĘCEJ TRIADY ARTYSTYCZNEJ – SPOTKANIA ŚPIEWAJĄCYCH DZIECI,  wspaniale zaprezentowali się nasi młodzi artyści:  w kategorii soliści z klas 1-3 KAROLINA KOCIOŁEK Z KLASY 1A OTRZYMAŁA WYRÓŻNIENIE, a  ANIA ZIMNIEWSKA Z KLASY 3A ZDOBYŁA II MIEJSCE.

Konkurs „Kolorowa Wielkanoc”

20 marca dzieci z naszej szkoły : Justyna Golonka z kl. 2a, Rafał Prędki z kl. 4b, Dawid Jurek z kl. 5a oraz Klaudia Nawalaniec z kl. 6a wzięły udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kolorowa Wielkanoc”, zorganizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w […]

Sukcesy na I etapie Triady

12 marca w Limanowskim Domu Kultury odbył się Mały Konkurs Recytacji Poezji Dla Dzieci w ramach I etapu Dziecięcej Triady Artystycznej. Zespół Szkolno-Przedszkolny  reprezentowało pięcioro uczniów w składzie: Emilia Bukowiec,  Maria Sobuś, Franciszek Dunikowski, Tomasz Radzik oraz Jan Sobuś.

Sukces na konkursie „Znaj Znak”

7 marca odbyła się IV edycja konkursu „Znaj Znak” organizowanego przez Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy 8 a.

Dzień Babci i Dziadka w klasach drugich

W czwartek 1 lutego 2024 r. miała miejsce uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, dlatego też uczniów klas 2 odwiedzili dziadkowie, babcie oraz bliscy. Zapraszamy do przeżycia tych wspólnych chwil jeszcze raz…

Dzień Babci i Dziadka w 1a

2 lutego w klasie 1a odbyła się uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

GMINNY PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH

W niedzielę 14.01.2024 r. w Starej Wsi odbył się 28. Gminny Przegląd Grup Kolędniczych, w którym wzięła udział grupa z klasy 3a „Pastuszkowie z Doliny Łososiny” w składzie: Igor Karaś, Filip Banach, Maksymilian Biernat, Artur Ciba, Szymon Rosiek, Filip Uryga, Karol Wilczek, Michał Włodarczyk i […]

Po kolędzie

Uczniowie 3a kolędowali w piątek (12.01) w szkole, a w sobotę (13.01) w remizie OSP dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej.

Opłatek szkolny

W nostalgiczny nastrój wprowadziła nas Grupa Teatralna „Bajtek” przedstawiając spektakl „Dziewczynka z zapałkami”.

Konkurs kolęd w Sadku-Kostrzy

Wspaniała atmosfera panowała na „Powiatowym przeglądzie grup kolędniczych” w Sadku – Kostrzy, organizowanym w ramach projektu pn. „KOLĘDUJEMY Z SZOPKĄ LALKOWĄ”, który odbył się 15.12.2023 r.

Skip to content