Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie szkół podstawowych w zakupie wyposażenia pracowni przedmiotów z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Dzięki programowi nasza szkoła zakupiła już nowy sprzęt i wykorzystała na razie 60% przyznanych środków (cała przyznana kwota to 81 ooo zł).

Wyposażenie podstawowe:

 • Filament
 • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
 • Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
 • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
 • Statyw z akcesoriami
 • Mikroport z akcesoriami
 • Oświetlenie do realizacji nagrań
 • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
 • Gimbal
 • Aparat fotograficzny z akcesoriami

Wyposażenie dodatkowe:

 • Teleskop refrakcyjny
 • mikroskop elektroniczny
 • mikroskop z kamerą
 • zestaw nagłośnieniowy aktywny
 • mikser audio 16 kanałowy

LISTA ZAKUPIONYCH W 2021 r. ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI:

Laboratoria_Przyszlosci_sprzęt.do.druku

Zakupiony sprzęt jest używany głównie podczas zajęć przedmiotów ścisłych m.in. biologii, chemii, fizyki, techniki, na zajęciach klas 1-3, podczas uroczystości szkolnych i akademii, na lekcjach muzyki i plastyki, podczas nagrywania materiału na konkursy, podczas wyjść plenerowych itp.

Zestawienia korzystania z pomocy:

wrzesień 2022 – laboratoria wrzesień

październik 2022 – laboratoria październik

listopad 2022 – Laboratoria listopad

grudzień 2022 – laboratoria grudzień

styczeń 2023 – laboratoria styczeń

luty 2023 – laboratoria luty

marzec 2023 – laboratoria marzec

kwiecień 2023 – laboratoria kwiecień

maj 2023 – laboratoria maj

czerwiec 2023 – 10. laboratoria czerwiec

Aktualności projektowe

Zawód bankowiec, zawód muzealnik

Przed uczniami  klasy ósmej rok wyboru zawodu, dlatego też  27 września uczniowie udali się do Limanowej, aby poznać z bliska dwa zawody. Najpierw była wizyta w Banku Spółdzielczym.

Wycieczka klas starszych do Auschwitz

W piątek 22 września uczniowie klas ósmych udali się na jednodniową wycieczkę do Oświęcimia i Wadowic. Opiekunami podczas wyjazdu byli pani Adela Ogiela, pani Zofia Pachut i pan Krzysztof Biernat.

Spotkanie autorskie i lekcja w muzeum

22.09 w zeszły piątek uczniowie klasy 3a wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci, m.in. książki – lektury do klasy trzeciej „Rany Julek”, poświęconej Julianowi Tuwimowi. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji

            Jak prawidłowo poruszać się po poboczu jezdni i chodniku? Gdzie i w jaki sposób przechodzić przez ulicę? Wczoraj na te i wiele innych nurtujących drugoklasistów pytania odpowiadali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Limanowej, którzy  obdarowali dzieci odblaskowymi kamizelkami i w interesujący […]

Wyjątkowa lekcja historii dla całej szkoły

W związku z niedawną beatyfikacją rodziny Ulmów (o której pisaliśmy ostatnio na naszej stronie – patrz tutaj: https://www.zsp4.limanowa.pl/2023/09/wystawa-ku-czci-rodziny-ulmow/), odbyła się dziś wyjątkowa lekcja historii.

Wystawa ku czci Rodziny Ulmów

10 września 2023 roku odbyła się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci – polskiej rodziny, która 24 marca 1944 roku, w wyniku donosu, została zamordowana przez Niemców za udzielanie pomocy Żydom.

Dolina Popradu

Klasy 4a, 4b  oraz przedstawiciele kl. 7a wraz z wychowawczyniami paniami : Elżbietą Kołodziej, Zofią Pachut, Małgorzatą Rychlewską i wychowawcą  panem Krzysztofem Biernatem – 13.06.2023 wyprawili się na wycieczkę Doliną Popradu.

5b ćwiczy zwinność…

W środę tj. 7 czerwca zaliczyliśmy kolejną, już niestety ostatnią w tym roku szkolnym 🙁 wycieczkę klasową do parku linowego w Rytrze.

W Sandomierzu…

Sandomierz słusznie nazywany jest „małym Rzymem”, oba te miasta położone są przecież na siedmiu wzgórzach.

XIII Powiatowa Spartakiada Specjalna

Dnia 2 maja czerwca uczniowie naszej szkoły – Magdalena Cichoń, Justyna Golonka, Rafał Prędki, Łukasz Pucia, Dawid Jurek, Klaudia Nawalaniec, Szczepan Wójtowicz wraz z nauczycielami – paniami Moniką Szewczyk, Elżbietą Kołodziej, Moniką Chrobak, Katarzyną Filipek-Guzik oraz rodzicami  uczestniczyli w XIII Powiatowej Spartakiadzie Specjalnej organizowanej przez  Zespół Szkół […]

Wycieczka 5b na Skiełek

5 czerwca klasa 5b wzięła udział w pieszej wycieczce na Skiełek. Początek wędrówki zaplanowany był w Łukowicy przy kościele, gdzie pokrótce została przedstawiona historia miejscowości – nazwa, wybitne postacie oraz zabytkowy kościół, w którym w lecie są nietoperze. 

Spacer na Paproć

Dzisiaj klasy 1 b i 3 b pod opieką pani Anny Palacz, pani Ewy Sieji i pani Moniki Chrobak wyruszyły na pieszą wycieczkę na pobliską górę Paproć.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

We wtorek (30 maja) w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu byli dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej Albert Golonka wraz z wicedyrektor Dorotą Atłas oraz Rada Rodziców ZSP nr 4.

Dzień Mamy i Taty w klasie 1 b

W dniu 24 maja dzieci z klasy 1 b zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty, dziękując w ten sposób rodzicom za miłość i wsparcie każdego dnia. 

Oficjalne wyniki konkursu The Big Challenge

Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie The Big Challenge, który odbył się 19 kwietnia br. The Big Challenge to innowacyjny konkurs online. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest atrakcyjny wizualnie i interaktywny.

Nasza drużyna 4 w województwie

10.05.2023r. w Mikluszowicach k/Bochni odbyły się XLIV Ogólnopolskie Finały Wojewódzkie w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W finale rywalizowało 21 najlepszych drużyn z województwa małopolskiego.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dzisiaj w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była też pierwszą w Europie i drugą na […]

Prelekcja prewencyjna

26.04.2023r., uczniowie klas 4-8 spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, dzielnicowym, mł. asp. Mateuszem Ogielą oraz Przewodniczącą Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy  w Rodzinie Agnieszką Ryś oraz Wioletą Filip.

,,Prawda – Pamięć – Szacunek” – uroczystość środowiskowa w Łososinie Górnej

Dzięki inicjatywie lokalnych działaczy, zaangażowaniu społeczności szkolnej i parafii już od ponad 30 lat pod Pomnikiem Legionisty odbywają się uroczystości patriotyczne. Jak podkreślił dyrektor Albert Golonka w swojej przemowie ,,uroczystość ,,Prawda – Pamięć – Szacunek ma na celu przypominać o naszej historycznej spuściźnie, ale też wzmacniać poczucie narodowej […]

Międzynarodowy Dzień Romów

Po raz kolejny społeczność romska zaprezentowała dziś swoje talenty z okazji Międzynarodowego Dnia Romów, który obchodzony jest na całym świecie 8 kwietnia.

Pokaz doświadczeń

W czwartek 23.03 odbył się kolejny pokaz doświadczeń przygotowany przez uczniów klasy 8a dla młodszych kolegów z klasy 3a.

Wycieczka do Krakowa

10 marca młodzież z klas 8a, 8b i 7a uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Zwiedziliśmy muzeum „Rynek Podziemny”, które znajduje się pod płytą Rynku Głównego. Można tam obejrzeć średniowieczne domostwa, fragmenty dróg, przedmioty codziennego użytku, a nawet groby dawnych mieszkańców Krakowa.

Skip to content