Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie szkół podstawowych w zakupie wyposażenia pracowni przedmiotów z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Dzięki programowi nasza szkoła zakupiła już nowy sprzęt i wykorzystała na razie 60% przyznanych środków (cała przyznana kwota to 81 ooo zł).

Wyposażenie podstawowe:

  • Filament
  • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
  • Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
  • Statyw z akcesoriami
  • Mikroport z akcesoriami
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
  • Gimbal
  • Aparat fotograficzny z akcesoriami

Wyposażenie dodatkowe:

  • Teleskop refrakcyjny
  • mikroskop elektroniczny
  • mikroskop z kamerą
  • zestaw nagłośnieniowy aktywny
  • mikser audio 16 kanałowy

LISTA ZAKUPIONYCH W 2021 r. ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI:

Laboratoria_Przyszlosci_sprzęt.do.druku

Zakupiony sprzęt jest używany głównie podczas zajęć przedmiotów ścisłych m.in. biologii, chemii, fizyki, techniki, na zajęciach klas 1-3, podczas uroczystości szkolnych i akademii, na lekcjach muzyki i plastyki, podczas nagrywania materiału na konkursy, podczas wyjść plenerowych itp.

Zestawienia korzystania z pomocy:

wrzesień 2022 – laboratoria wrzesień

październik 2022 – laboratoria październik

listopad 2022 – Laboratoria listopad

grudzień 2022 – laboratoria grudzień

styczeń 2023 – laboratoria styczeń

luty 2023 – laboratoria luty

Aktualności projektowe

Wycieczka do Krakowa

10 marca młodzież z klas 8a, 8b i 7a uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Zwiedziliśmy muzeum „Rynek Podziemny”, które znajduje się pod płytą Rynku Głównego. Można tam obejrzeć średniowieczne domostwa, fragmenty dróg, przedmioty codziennego użytku, a nawet groby dawnych mieszkańców Krakowa.

Spotkanie z panem Robertem Kowalskim

Czy historyk to ponurak w grubych okularach, który grzebie w zakurzonych papierach? Kłam temu stwierdzeniu zadał dziś pan Robert Kowalski, który z niesamowitą energią zabrał dziś uczniów klas 7 i 8 na wspaniałą przygodę z dziejami Łososiny Górnej.

Tydzień Karnawałowy

Tydzień Karnawałowy został zorganizowany z inicjatywy uczniów klas 8 zaangażowanych w działalność Samorządu Uczniowskiego.

Składanie robota – Laboratoria Przyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości został zakupiony zestaw do złożenia robota. Ucziowie klasy 8 z poszczególnych elementów złożyli, a następnie zaprogramowali robota. Zobaczcie na filmie jak działa ten pojazd:  

Opowieść wigilia i spotkanie opłatkowe

Każdy może przewartościować swoje życie tak, jak zrobił to Scrooge, bohater przedstawienia przygotowanego przez grupę teatralną „BAJTEK”. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Karola Dickensa pod tym samym tytułem.

Mikołajki klasy 7a

6 grudnia klasa 7a obchodziła Mikołajki na lodowisku w Chełmcu. Po szaleństwach na łyżwach udaliśmy się na poszukiwanie Mikołaja do galerii Trzy Korony.

Film z obchodów Dnia Niepodległości

Podczas uroczystych obchodów Dnia Niepodległości, które miały miejsce 8 listopada br. został nagrany film, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy. Operatorami kamery byli uczniowie klasy 8a Bartłomiej Kaletka oraz Szymon Matras. Montażem zajął się pan Robert Jonak ze Studio Video OSKAR, któremu bardzo dziękujemy.

Magiczny Dolny Śląsk

W  jakże urokliwej  jesiennej aurze klasy: 4a, 4b oraz „reprezentanci”  5a, 6a i 8b wraz z paniami wicedyrektor Dorotą Atłas i Elżbietą Kołodziej, a także wychowawcami Krzysztofem Biernatem i Małgorzatą Rychlewską udali się  na wycieczkę do Wrocławia.

Z mikroskopem na lekcjach

Mikroskopowanie, to zajęcia, które uczniowie klas piątych bardzo lubią. Chętnie przynoszą materiały, przygotowują i uważnie obserwują samodzielnie sporządzone preparaty mikroskopowe. Ostatnio obserwowali komórki roślinne i zwierzęce –  cebulę, skórę i nabłonki. Wykorzystany na lekcjach sprzęt otrzymaliśmy dzięki udziale w programie „Laboratoria Przyszłości”. Zajęcia świetlicowe również […]

Obchody Święta Niepodległości w Łososinie Górnej

„A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą ojczyźnie.” /Jan Kochanowski/ Tradycyjnie już główne obchody Święta Niepodległości w Limanowej poprzedzone zostały uroczystością środowiskową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Rozpoczął ją przemarsz uczniów i nauczycieli wraz z pocztami sztandarowymi do kościoła parafialnego pw. Wszystkich […]

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

Dzień 3 listopada należał do ważnych w życiu szkoły. Był to SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „BEZPIECZNI ZAWSZE I  WSZĘDZIE”.

Ciekawe lekcje z profesjonalnym sprzętem

Na lekcjach przyrody, biologii i geografii uczniowie młodszych klas poznali przyrządy, których można używać stacjonarnie, w klasie, a także w terenie. Było to pierwsze zapoznanie z wyglądem lupy, mikroskopu, kompasu i lornetki. Uczniowie zapoznali się również z etapami wykonywania doświadczeń i obserwacji.

II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

W dniu  27.10.2022 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla dzieci niepełnosprawnych pod hasłem ,,Zwierzaki-liściaki”.

Pingpongowy PGE Narodowy

4 września 2022 roku na płycie Stadionu PGE Narodowego, odbyło się największe pingpongowe wydarzenie w kraju i w Europie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy UKS Płomień Limanowa.

Skip to content