Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie szkół podstawowych w zakupie wyposażenia pracowni przedmiotów z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Dzięki programowi nasza szkoła zakupiła już nowy sprzęt i wykorzystała na razie 60% przyznanych środków (cała przyznana kwota to 81 ooo zł).

Wyposażenie podstawowe:

• Filament
  • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
  • Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
  • Statyw z akcesoriami
  • Mikroport z akcesoriami
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
  • Gimbal
  • Aparat fotograficzny z akcesoriami

Wyposażenie dodatkowe:

• Teleskop refrakcyjny
  • mikroskop elektroniczny
  • mikroskop z kamerą
  • zestaw nagłośnieniowy aktywny
  • mikser audio 16 kanałowy

LISTA ZAKUPIONYCH W 2021 r. ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI:

Laboratoria_Przyszlosci_sprzęt.do.druku

Zakupiony sprzęt jest używany głównie podczas zajęć przedmiotów ścisłych m.in. biologii, chemii, fizyki, techniki, na zajęciach klas 1-3, podczas uroczystości szkolnych i akademii, na lekcjach muzyki i plastyki, podczas nagrywania materiału na konkursy, podczas wyjść plenerowych itp.

Zestawienia korzystania z pomocy:

wrzesień 2022 – laboratoria wrzesień

maj 2024 – laboratoria-maj 2024

Aktualności projektowe

Ostatnia wycieczka 3a

Wspaniała pogoda, piękna trasa i mali miłośnicy górskich wędrówek, to przepis na ciekawą wycieczkę. Taka też była ostatnia wspólna wycieczka uczniów 3a i ich wychowawczyni Danuty Ługowskiej. Młodzi turyści przeszli  9 km, zdobyli dwa szczyty: Pasierbiecką Górę i Kamionną, wdrapali się na 29 m wieżę.

BAJTEK ZNOWU W FINALE BAJDURKA!

W dniach 11-13 czerwca 2024 roku, odbył się 39. finał Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Wydarzenie zgromadziło 345 młodych artystów z całego województwa małopolskiego.

Mobilne Planetarium

7 czerwca uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii, a to wszystko dzięki wizycie Mobilnego Planetarium.

Finał akcji SKO

6 czerwca 2024 r. w Galerii MBP w Limanowej odbył się finał akcji SKO i wręczenie nagród w konkursie „Warto oszczędzać w SKO w BS w Limanowej”.

Klasa 3a w Krakowie

Dzieci z klasy 3a pod opieką pani przewodniczki z Grupy Aktywni miały okazję poznać historię Wzgórza Wawelskiego, zwiedzić Katedrę, wyjść na wieżę i wypowiadając życzenie dotknąć serca Dzwonu Zygmunta oraz zobaczyć groby nie tylko królów polskich.

Dzień Dziecka w naszej szkole

W poniedziałek (3 czerwca) w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu była Rada Rodziców ZSP nr 4 wraz z dyrektorem Albertem Golonką i wicedyrektor Dorotą Atłas.

Zawód fotograf

W klasach 5 i 6 odbyły się zajęcia nt. „Jak bezpiecznie i estetycznie korzystać z fotografii”, prowadzone przez właściciela studia fotograficzno-filmowego Pawła Wodnickiego.

Wystawa z okazji Święta Konstytucji

Kontynuujemy tradycję wystaw patriotycznych. Tym razem korytarz szkolny ozdobiły plakaty przypominające o Narodowym Święcie 3 Maja, które obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Polsce konstytucji.

Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

Dzisiaj w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Sukcesy Grupy Teatralnej „BAJTEK”

23 kwietnia zakończyły się zmagania w III etapie tegorocznej edycji cyklu konkursów pod wspólnym tytułem DZIECIĘCA TRIADA ARTYSTYCZNA. W Prezentacjach Artystycznych brała udział Grupa Teatralna „Bajtek” zdobywając I miejsce za przedstawienie pt. „Wielka wyprawa Doktora Dolittla”.

Wycieczka klas drugich do Krakowa

12 kwietnia klasy 2a oraz 2b brały udział w wycieczce do Krakowa do Muzeum Gier Wideo (Arcade Museum), miejsce to prezentuje swoje zasoby w formie interaktywnej – na wszystkich automatach dzieci mogły grać bez żadnych ograniczeń.

Koniec programu „Już pływam”

Uczniowie klasy 3a zakończyli program „Już pływam”.  Dzieci pod czujnym okiem Mateusz Łątki i Danuty Ługowskiej miały możliwość uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pływackie. W programie brało udział 21 dzieci.

Limanowa w oczach dziecka

19.04.2024 r. w ZSP nr 1 w Limanowej odbył się konkurs wiedzy „Limanowa w oczach dziecka”, dla uczniów klas trzecich limanowskich szkół. W konkursie brały udział uczennice klasy 3a Emilka Bukowiec, Amelka Juszkowicz, Natalka Tabor i Ania Zimniewska.

Plotka – raniąca siła słów

9 kwietnia 2024 r.  w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne dla klas 5a i 5b z wykorzystaniem opowiadania Madonny „Jabłka Pana Peabody’ego”.