Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

Dzisiaj w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była też pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r. Uczniowie zaprezentowali ambitny występ, składający się z deklamacji wierszy, pieśni patriotycznej oraz tańca.  

Inscenizację słowno – muzyczną pt.:  „Radosny 3 Maja” przygotowali uczniowie  z klasy 3a  (17 uczniów),  6b i 5b (10 uczniów). Pieczę reżyserską nad grą aktorską oraz choreografią sprawowały  panie Danuta Ługowska i Małgorzata Rychlewska. Scenariusz przedstawiania napisała Jadwiga Kazana. Scenografię przygotowali Jadwiga Kazana oraz Krzysztof Biernat.

Dziękujemy pani Monice Zimniewskiej za wspaniałe wianki dla dziewcząt!

Przedstawienie zostanie pokazane szerszej publiczności na limanowskim rynku w dniu 3 maja. 

Zapraszamy!

/aparat, kamera, nagłośnienie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

Skip to content