Światowy Dzień Zespołu Downa- Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek, aby okazać wsparcie tym osobom.

Na gazetkach pojawiły się informacje na temat tego syndromu. Młodsze dzieci z klas 1-3 wykonywały kartki z życzeniami dla uczennicy naszej szkoły – Klaudii oraz wyklejały i kolorowały papierowe skarpetki.

W klasie 2 a zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było nie tylko podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także uwrażliwienie na potrzeby osób nim dotkniętych.

Motto tych zajęć brzmiało : „Każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i zasługuje na szacunek i wsparcie”.

/K.Filipek- Guzik/

/film wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/