Sukcesy

Rok szkolny 2023/2024

Tomasz Radzik zajął II miejsce w finale „Powiatowego Maratonu Czytelniczego”.

 

 

 

Szymon Widzisz zajął 1 miejsce w Małopolsce (na 809 uczniów) oraz 12 w Polsce (na 6597 uczniów) w konkursie języka angielskiego The Big Challenge.

 

 

 

Ania Zimniewska zajęła I miejsce w XI edycji Włocławskich Spotkań Skrzypcowych „Na polską nutę” oraz II miejsce na XIII Limanowskim Talent Show.

 

 

 

Drugie miejsca (drużyna starsza i młodsza) na powiatowym etapie XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

 

 

Ania Frączek została laureatką II miejsca i zdobyła najlepszy wynik w powiecie limanowskim w kategorii klas 5, a Kinga Michalik otrzymała tytuł finalistki i zdobyła drugi najlepszy wynik w naszym powiecie w kategorii klas 6 w konkursie InstaLogik.

 

 

Wiktoria Tabor – I miejsce drużynowo w VII Mistrzostwach Polski organizowanych w Grodzisku Mazowieckim

 

 

 

 

 

 

Zuzanna Dębska – II miejsce stylem dowolnym i III stylem grzbietowym w XV Jubileuszowych Pływackich Mistrzostwach Skawiny

 

 

 

Szymon Kasiński – II miejsce w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii z użyciem technik multimedialnych

 

Laura Ewert i Mateusz Golonka zajęli pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Oyama i Kyokushin Karate.

 

 

Lea Ewert, Michał Wilczek – awans na Mistrzostwa Polski żaków.

 

 

 

 

Lea Ewert, Blanka Golonka, Michał Wilczek – Awans do Mistrzostw Województwa w indywidualnym tenisie stołowym.

II miejsce Michała Wilczka w grze podwójnej
III miejsce Lei Ewert w grze pojedynczej
III miejsce Lei Ewert w grze podwójnej na Mistrzostwach Województwa Żaków.

 

 

 

Mały Konkurs Recytacji Poezji Dla Dzieci w ramach I etapu Dziecięcej Triady Artystycznej

W KATEGORII II – I-III klasa szkoły podstawowej
II miejsce –  Emilia Bukowiec
III miejsce – Maria Sobuś

W KATEGORII III – IV-VI klasa szkoły podstawowej

I miejsce –  Tomasz Radzik.
II miejsce –  Franciszek Dunikowski  

W KATEGORII IV – VII i VIII klasa szkoły podstawowej

I miejsce –  Jan Sobuś

Magdalena Golonka została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Kwiaty biało–czerwone”.

 

 

 

Ania Zimniewska zajęła 2 miejsce w 4 edycji międzynarodowego konkursu International Music Competition Małopolska 2024.

 

 

 

Lea Ewert zajęła I miejsce na III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Żaczek w Krakowie.

 

 

 

Hania Stanisz i Szymon Widzisz – etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. 

 

 

 

Zuzanna Dębska zajęła drugie miejsca w dwóch kategoriach: 50 m .w stylu dowolnym oraz w stylu grzbietowym na  XXI Rodzinnym Festynie Pływackim Swim Test w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

 

 

Laura Ewert zajęła 1 miejsce w kumite 10-11 lat +45 kg w Turnieju o Puchar Dębu „Bartek”.

 

 

 

Mateusz Golonka zdobył dwa medale: zajął 3 miejsce w kata 10-11 lat oraz 3 miejsce w kumite 10-11 lat +50 kg Turnieju o Puchar Dębu „Bartek”.

 

 

 

Lea Ewert wygrała II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Żaczek i Żaków.

 

 

 

 

Zofia Janota zajęła I miejsce na Powiatowych Zawodach Pływackich.

 

 

 

 

Zuzanna Dębska zajęła I miejsce na Powiatowych Zawodach Pływackich.

 

 

 

 

Artur Ciba zajął II miejsce na Powiatowych Zawodach Pływackich.

 

 

 

 

Jakub Bugański zajął 3 miejsce na Ogólnopolskim Finale LDK w Spale 2023.

 

 

 

 

 

 

Natalka Tabor wraz ze swoimi koleżankami z drużyny cheerleaderek zajęły II miejsce w zawodach Pucharu Polski w Chęcinach

 

 

Kacper Jurek – 3 miejsce na Inpakuto Cup 2023 w Łukowicy

 

 

 

Bartosz Filipek – 3 miejsce Inpakuto Cup 2023 w Łukowicy

 

 

 

VIII Grand Prix Beskidów 2023

Laura Ewert – 1 miejsce w kumite 10-11 lat +40 kg,

Mateusz Golonka – 3 miejsce w kata chłopców 8-11 lat oraz 3 miejsce w kumite 10-11 lat +40 kg.

Igor Karaś – 3 miejsce w kumite 8-9 lat +35 kg.

Julia Karaś – 3 miejsce w kumite 10-11 lat +40 kg
 

Jakub Bugański – I miejsce w Mistrzostwach Województwa oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w Finale Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych w Trzebini.

 

 

 

Mateusz Golonka zajął 2 miejsce w kata chłopcy 10 lat oraz 3 miejsce w kumite chłopców w kat. 10-11 lat +50 kg;

Laura Ewert zajęła 2 miejsce w kumite w kat. 10-11 lat +45 kg. oraz 5 miejsce w kata dziewcząt 11 lat – na Kyokushin Challenge 2023 wSzczecinie.

 

 

 

Jakub Bugański – 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego U14/U12/U10 2023.

 

 

 

 

Laura Ewert 2 miejsce, Igor Karaś 2 miejsce, Mateusz Golonka 3 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Galizia Cup 2023.

 

Michał Wilczek zajął 17 miejsce na I Grand Prix Polski Żaków w Zielonej Górze.

 

 

 

 

Blanka Golonka i Michał Wilczek – awans do turnieju głównego na I Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. 

 

 

 

Lea Ewert – I miejsce na I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym żaków

Michał Wilczek – II miejsce na I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym żaków

 

 

Jakub Bugański – II miejsce na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych European kids athletics games 2023.

 

 

Rok szkolny 2022/2023

 

Ania Zimniewska została Laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach FESTWALU PRESTO

 

 

 

 

 

 

Kamil Kordeczka, Franciszek Zelek, Igor Trzópek, Tymon Załupski oraz Filip Bubula – III miejsce w konkursie „Nakręcamy się na sport”.

 

 

 

Jakub Bugański z klasy 4a w dwuboju wytrzymałościowym U-12 zajął drugie miejsce na Mistrzostwa Małopolski w sztafetach i wielobojach U-12,14,16 i został powołany przez MZLA do Kadry Województwa Małopolskiego na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

 

 

Łucja Guzik i Jan Sobuś wyróżnieni na XII Limanowskim Talent Show.

 

 

 

 

Michał Wilczek wraz z kolegą klubowym Marcinem Wiktorkiem sięgnęli po złoto w grze deblowej, a Lea Ewert zdobyła brązowy medal i awansowała na Mistrzostwa Polski na Mistrzostwach Województwa Żaków w tenisie stołowym.

 

 

II miejsce Tomasza Radzika w Maratonie Czytelniczym.

 

 

 

 

 

Miejskie Przedszkole nr 4 w Limanowej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej zwyciężyły w klasyfikacji generalnej tegorocznej TRIADY ARTYSTYCZNEJ.

 

 

Hanna Stanisz zajęła 6 miejsce w Małopolsce (na 1074 uczniów) oraz 44 w Polsce (na 9 434 uczniów) w konkursie The Big Challenge.

 

 

 

 

 

Karol Frączek zajął II miejsce w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim o Tadeuszu Kościuszce.

 

 

Emilia Bukowiec z zespołem zajęła III miejsce na Ogólnopolskich Jubileuszowych XX Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych oraz II miejsce wraz z Marią Kęską  w IX MAŁOPOLSKIM KONKURSIE ZESPOŁÓW KAMERALNYCH 2023 w Gdowie; II miejsce w duecie z Marią Kęską na I Małopolskim Konkursie Instrumentalnym „OD GAWOTA DO FOKSTROTA”w Dobrej.

 

 

 

Na powiatowym etapie XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym I miejsce zajął Bartłomiej Kaletka, II miejsce zajął Karol Frączek, I miejsce drużynowo awans do etapu wojewódzkiego wywalczyła drużyna starsza w składzie: Karol Frączek, Bartłomiej Kaletka, Bartłomiej Ryś.

 

 

 

 

 

Lea Ewert – awans na Mistrzostwa Polski

 

Karol Frączek finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego

 

 

 

 

Karol Maśnica w konkursie animacji „Patrzeć i być widocznym” zajął  II miejsce.

 

 

 

 

Karol Frączek zajął I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Poezji organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

 

 

Basia Krzyżak zajęła I miejsce na międzynarodowym konkursie „DiGi Talenty Jesień”, II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentalistów i Zespołów Instrumentalnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku, II miejsce na Konkursie Wokalno-Instrumentalnym Talent Start 2023.

 

 

 

 

 

Blanka Golonka zajęła I miejsce na Powiatowych Indywidualnych zawodach tenisa stołowego dla klas 4-6. 

 

 

Igor Karaś 2 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Inpakuto Cup 2022 w Łukowicy; zajął 2 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Biesa i Czada w Lesku, III miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Rzeszowie, 2 miejsce podczas V Pucharu Beskidów karate Kyokushin.

 

 

Mateusz Golonka 3 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Biesa i Czada w Lesku; na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Inpakuto Cup 2022 w Łukowicy, 2 miejsce na VIII Międzynarodowym Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin w Wilkowicach, 2 miejsce na I Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin BYAKKO CUP 2023.

 

 

 

 

 

 

Kajetan Smoleń – 3 miejsce na VIII Międzynarodowym Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin w Wilkowicach, I miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Rzeszowie.

 

 

 

Laura Ewert – I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Inpakuto Cup 2022 w Łukowicy; 2 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Biesa i Czada w Lesku, III miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Rzeszowie, 3 miejsce podczas V Pucharu Beskidów karate Kyokushin.

 

 

 

 

 

 

 

 

Julia Karaś – 3 miejsce podczas V Pucharu Beskidów karate Kyokushin.

 

 

 

Kacper Jurek zajął 3 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Biesa i Czada w Lesku; 3 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Inpakuto Cup 2022 w Łukowicy.

 

 

 

Lea Ewert – III miejsce na I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym żaczek i żaków.

 

 

 

 

 

Danylo Zaiets – I miejsce na Powiatowych Igrzyskach Dzieci oraz Młodzieży w pływaniu, awans na zawody wojewódzkie

 

 

Zofia Janota – III miejsce na Powiatowych Igrzyskach Dzieci oraz Młodzieży w pływaniu, awans na zawody wojewódzkie

 

 

Rok szkolny 2021/2022

Igor Karaś zajął I miejsce w IV PUCHARZE BESKIDÓW KARATE KIOKUSHIN CUP.

 

 

 

 

Zespół Romane Čhaja wyróżniony na XI Limanowskim Talent Show.

 

 

 

Maria Sobuś wyróżniona na XI Limanowskim Talent Show.

 

 

 

Aleksandra Zimniewska (8b) została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego “English Read Aloud Contest 2022”.

 

 

 

I miejsca obu grup młodszej i starszej „Bajtka” na Prezentacjach Artystycznych w ramach Dziecięcej Triady Artystycznej. Starsza grupa zakwalifikowana do finału 37. Festiwalu Bajdurek.

 

 

 

 

 

Drugie miejsce w województwie w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

 

 

 

 

Anastazja Stenyk zajęła II miejsce w III Powiatowym konkursie plastyczno-językowy ,,Idiomy w ilustracjach”.

 

 

 

 

Drużyna: Amelia Filipek, Dawid Kowalski, Barbara Krzyżak, Kamil Szewczyk wywalczyła I miejsce i awans do finałów na powiatowym etap XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

 

Dawid Kowalski zajął II miejsce na powiatowym etapie XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

 

Drużyna: Karol Frączek, Bartłomiej Kaletka, Bartłomiej Ryś wywalczyła II miejsce na powiatowym etap XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

 

 

I miejsce zespołu „Twister” na Prezentacjach Tanecznych Dziecięcej Triady Artystycznej.

 

 

 

Ania Zimniewska z klasy 1a, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Limanowej, zdobyła III miejsce w konkursie „Mały czy duży wirtuoz?”. Została także laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach FESTIWALU PRESTO i otrzymała I TYTUŁ OSOBOWOŚCI ARTYSTYCZNEJ.

 

 

Jan Sobuś zajął I miejsce w Małym Konkursie Recytacji Poezji Dla Dzieci w ramach Dziecięcej Triady Artystycznej.

 

 

 

 

Aleksandra Furtak zajęła I miejsce w Małym Konkursie Recytacji Poezji Dla Dzieci w ramach Dziecięcej Triady Artystycznej

 

 

 

Alicja Michalik została finalistką w Powiatowym Konkursie „Zawodowy GPS”, III miejsce w powiatowym konkursie historycznym ,,Znaj-Znak”; pierwsze miejsce w wyścigu kolarskim „I Czasówka Rowerowa pod Ostrą”.

 

 

 

Zuzanna Dębska zajęła II miejsce na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Pływaniu na 25 m.

 

 

 

Barbara Krzyżak z klasy 5a oraz jej koleżanka Emilia Atłas ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku zajęły I miejsce w międzynarodowym konkursie „International online festival-contest of children`s and youth arts.

 

Barbara Krzyżak zajęła pierwsze miejsce w duecie z Emilią Atłas (Tymbark) na „XXX Międzynarodowym Konkursie DIGI-TALENTY Jesień 2021”, pierwsze miejsce na IV International multi-genre festival-contest of arts Lymanski zori „PRIMUS INTER PARES”, pierwsze miejsce na „International Festival Hungary Fest”, 1 miejsce solowo oraz I miejsce w duecie na Międzynarodowym Konkursie w Dnieprze, zdobyła tytuł laureata I stopnia na XXlll Międzynarodowym Konkursie DIGI-TALENTY – WIOSNA.

Basia zajęła także III miejsce w Małym Konkursie Recytacji Poezji Dla Dzieci w ramach Dziecięcej Triady Artystycznej.

Basia zajęła pierwsze miejsce na XXVII Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków – Instrumentalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

 

 

Karol Frączek znalazł się w gronie laureatów wojewódzkiego konkursu recytatorsko- wokalnego wokół twórczości K.K.Baczyńskiego.

I miejsce w XIX Konkursie Poezji Patriotycznej o zasięgu powiatowym.

Tytuł laureata edycji recytatorskiej w XIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Karol Frączek zajął także I miejsce w Małym Konkursie Recytacji Poezji Dla Dzieci w ramach Dziecięcej Triady Artystycznej.

Karol uzyskał tytuł laureata III miejsca w swojej kategorii wiekowej oraz II miejsce w powiecie limanowskim w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogic.

 

 

Kacper Jurek zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej na I Otwartym Pucharze Polski Karate Kyokushin – IKO Nakamura Polish Open 2021 oraz II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Karate Shinkyokushin Sendomiria Cup 2022.

Kacper zajął III miejsce na XXIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.

 

 

Kinga Michalik zajęła II miejsce w II MIĘDZYNARODOWYM konkursie online instrumentów dętych i perkusji „FANFARES OF LVIV” oraz I miejsce w konkursie „Etiuda” w sekcji instrumentów dętych; III miejsce w wyścigu kolarskim „I Czasówka Rowerowa pod Ostrą”.

 

W „Internetowym Małopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży… z okazji 35 lat BAJDURKA” Grupa Teatralna „Bajtek” zdobyła III miejsce w głosowaniu Internetowym.

Rok szkolny 2020/2021

 

 

 

Grupa Teatralna „Bajtek” otrzymała WYRÓŻNIENIE podczas spotkania finałowego 28. SPOTKAŃ MAŁOPOLSKICH TEATRZYKÓW I TEATRÓW.

Dziecięcia Triada Artystyczna – Spotkania Śpiewających Dzieci.

W KATEGORII I – przedszkole, klasa „0”

Soliści

I miejsce ex aequo z innymi uczestnikami otrzymała Anna Zimniewska z Miejskiego Przedszkola nr 4,

II miejsce ex aequo innymi uczestnikami otrzymał: Michał Włodarczyk z Miejskiego Przedszkola nr 4, 

W KATEGORII II – I-III klasa szkoły podstawowej

Soliści

II miejsce ex aequo innymi uczestnikami otrzymała Alicja Rosiek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

III miejsce otrzymała Magdalena Ryś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

Zespoły

I miejsce otrzymuje zespół „Super Szóstka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w składzie: Hanna Bukowiec, Milena Matras, Wiktoria Wilczek, Sandra Wilczek, Konrad Borycz, Mateusz Leśniak z klasy 3b,

W KATEGORII III – IV-VI klasa szkoły podstawowej

Soliści

III miejsce otrzymuje Martyna Leśniak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

Zespoły

I miejsce otrzymuje zespół „Nutki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w składzie: Julita Bartusiak, Aleksandra Furtak, Kamila Kokot.

W KATEGORII IV – VII i VIII klasa szkoły podstawowej

Soliści

II miejsce otrzymała Weronika Franczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

Dziecięcia Triada Artystyczna – Mały Konkursu Recytacji Poezji Dla Dzieci:

kategoria przedszkole, klasa „O” –

  • II miejsce ex aequo z innymi uczestnikami zajął Łukasz Radzik z Miejskiego Przedszkola nr 4 
  • III miejsce ex aequo z inną uczestniczką – Maria Sobuś z Miejskiego Przedszkola nr 4.

kategoria klasy 1-3 –

  • I miejsce ex aequo z inną uczestniczką – Hanna Bukowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.
  • II miejsce ex aequo z inną uczestniczką – Małgorzata Wideł z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

kategoria klasy 4-6 –

  • I miejsce otrzymuje Aleksandra Furtak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.
  • II miejsce ex aequo z innym uczestnikiem – Jan Sobuś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

kategoria klasy 7-8

  • I miejsce otrzymuje Amelia Szewczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.
  • II miejsce otrzymuje Aleksandra Zimniewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

 

Alicja Michalik (7a) oraz Urszula Kosiarska (4a) zostały wyróżnione w powiatowym konkursie plastyczno-językowy ,,Idiomy w Ilustracjach” pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa oraz Starosty Powiatu Limanowskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.

 

I miejsce Aleksandry Furtak w Ogólnopolskim Międzyszkolnym

Konkursie Piosenki i Poezji w Językach Obcych.

 

 

I miejsce Karola Frączka w finale II edycji Powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „Odważ się być Mądrym, Sapere Aude!” – Konkurs Literacki.

I miejsce Karola Frączka w Ogólnopolskim Konkursie „Pięknego czytania prozy w języku angielskim”.

 

Finał II edycji Powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „Odważ się być Mądrym, Sapere Aude!” – Konkurs Plastyczny:

Aleksandra Furtak, kl. 6b  – I miejsce

Bartosz Wideł, kl. 4a – II miejsce

Mateusz Zimniewski, kl. 4a – wyróżnienie

 

Magdalena Golonka z 6b – została finalistką wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego.

 

 

Mateusz Iwan z 8a – przeszedł do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

W „Internetowym Małopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży… z okazji 35 lat BAJDURKA” Grupa Teatralna „Bajtek” zdobyła III miejsce w przeglądzie REMINISCENCJE oraz  II miejsce w głosowaniu Internetowym z 1254 głosami

Uczeń klasy 6a Karol Frączek zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej w Konkursie Sztuki Słowa Żywego i Pisanego.

 

Rok szkolny 2019/2020

 

 

 

Michał Giza –  został finalistą Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego „Od algorytmu do programu”. Był to konkurs tematyczny z dziedziny informatyki.

 

 

 

 

Anna Matras – została finalistką Małopolskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. 

 

 

 

 

III miejsce Karola Sułkowskiego na Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym seniorów w tenisie stołowym w Krakowie.

Filip Golonka,Konrad Bącio i Karol Sułkowski zostali nagrodzeni za osiągnięcia sportowe przez starostę limanowskiego pana Mieczysława Urygę.

 

 

 

 

Jacek Twaróg, I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w pływaniu indywidualnym stylem klasycznym na dystansie 50 m.

 

 

 

Marlena Kądziołka – zajęła I miejsce w 3 edycji Limanowskiej Ligi Junior Karate Classic IKO Nakamura – N.O.W.I. KYOKUSHIN CUP 2019

 

 

 

 

Karol Sułkowski, Filip Golonka, Konrad Bącio – I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym.

 

Rok szkolny 2018/2019

Grupa Teatralna „Bajtek” pod kierunkiem pani Danuty Ługowskiej i pani Jadwigi Kazana w finale 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, największej – na terenie Małopolski – dorocznej imprezie będącej prezentacją i przeglądem dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych całego województwa.

Marlena Kądziołka z klasy 5 a zajęła II miejsce w w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin 7th TATARIA CUP.

I miejsce na Dziecięcej Triadzie Artystycznej w kategorii „Szkoły Podstawowe”.

Filip Golonka i Konrad Bącio zajęli 10 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci. Pokonali 12 innych drużyn.

Seweryn Dudek był jedynym gimnazjalistą z powiatu limanowskiego, który zakwalifikował się do finału Małopolskiego Konkursu Informatycznego  „Od Algorytmu do programu”.

Wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” dla Amelii SzewczykKasi Michalik, Weroniki FiejtekAnny Matras, Dominika Dudka oraz Joanny Furtak.

Natalia Giza – III miejsce w powiatowym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii w Tymbarku.

Julita Bartusiak, Oliwia Czech, Aleksandra Furtak, Martyna Leśniak, Magdalena Piechnik, Monika Trojan – I miejsce na Prezentacjach Tanecznych na  Dziecięcej Triadzie Artystycznej. 

Dwa I miejsca dla aktorów z grupy młodszej i starszej z Grupy Teatralnej „Bajtek” podczas Prezentacji Artystycznych na Dziecięcej Triadzie Artystycznej.

Dziecięca Triada Artystyczna – Mały Konkurs Recytatorski: Hania Bukowiec i Tomek Radzik zajęli ex eaquo I miejsce, Karol Frączek I miejsce, Ola Furtak II miejsce, Katarzyna Puch I miejsce.

I miejsce Joanny Furtak w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami matematyków”

Brązowy medal dla drużyny UKS „Płomień” Limanowa w składzie Karol Sułkowski i Dawid Kosmal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na Mistrzostwach Polski Kadetów. 

II miejsce dla Grupy Teatralnej „Bajtek” na powiatowych eliminacjach 34. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”, zakwalifikowanie na FINAŁ „BAJDURKA”.

Karol Sułkowski, Filip Golonka oraz trener Zdzisław Sułkowski nagrodzeni prze Burmistrza Miasta Limanowa.

Joanna Furtak zdobyła brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych.

Aleksandra Zapała, uczennica klasy 8a, została laureatką  Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego oraz finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Łucja Guzik, II miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów wszystkich specjalności Szkół Muzycznych I stopnia „Mały czy duży wirtuoz” oraz wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Miniatur dla instru­men­tów smycz­ko­wych.

Aleksandra Furtak – I miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów klas skrzypiec i wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia w Suchej Beskidzkiej,

Jacek Twaróg – II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w pływaniu.

Rok szkolny 2017/2018

Grupa teatralna „Bajtek”w finale 33. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Magdalena Kociołek, Piotr Majerski, Gabriela Mucha, Agnieszka Jankowska, Kinga Franczak, Jakub Dudek, Kamil Matyszczak i Aleksandra Raczek – II miejsce na XXV Wojewódzkim Przeglądzie-Konkursie „Bliżej świata”.

Filip Golonka, Konrad Bącio i Karol Sułkowski – udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym. 

Agnieszka Jankowska – I miejsce na Wojewódzkim Konkursie – Polscy Laureaci Nagrody Nobla

Izabela Pachut, Aleksandra Michalik, Krystian Ptaszek, Rafał Jurowicz – udział w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Joanna Furtak – I miejsce w powiatowym konkursie „Z mitologią za pan brat”, liczne sukcesy szachowe m.in. V miejsce na Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych , Srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz zdobycie szachowej kategorii centralnej i tytułu kandydatki na mistrzynię krajową.

Aleksandra Zapała – finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

II miejsce na Dziecięcej Triadzie Artystycznej – Prezentacje taneczne.

Grupa teatralna „Bajtek” – I miejsce na eliminacjach powiatowych 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2018

I miejsce Pikolo, II miejsce Trio – na II części Dziecięcej Triadzie Artystycznej -„Śpiewające Dzieci”.

Julia Matras –  najlepszą zawodniczką wojewódzkich finałów małopolskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Karol Sułkowski, Filip Golonka, Miłosz Sawczak – zawodnicy UKS Płomień Limanowa zdobyli tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzików. 

Nagrody Burmistrza Miasta Limanowa za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali Albert Golonka, Filip Golonka, Bartosz i Karol Sułkowscy oraz Konrad Bącio.

Łucja Guzik zajęła III miejsce na XI Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów wszystkich specjalności „Mały czy duży wirtuoz?” oraz otrzymała wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Vivaldi 340”.

Jacek Twarógbrąz na II Otwartych Mistrzostwach Nowego Sącza o Puchar Prezydenta Miasta  na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, złoto na XX zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz I miejsce na Mistrzostwach Powiatu w pływaniu.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej został uznany za najlepszą szkołę w powiecie limanowskim w VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”

I miejsce w IV Międzyszkolnym Pięcioboju Języka Angielskiego zajęła drużyna z ZSP nr 4 – Mariusz Sułkowski, Kamil Matyszczak oraz Jakub Dudek.

Rok szkolny 2016/2017

Gabriela Dudek i Daria Kokot zostają posłankami na XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

I miejsce w Dziecięcej Triadzie Artystycznej dla grupy „Bajtek”

Daria Kokot i Michał Jonak zostali finalistami kuratoryjnego konkursu informatycznego.

Karol Sułkowski stanął na 3 stopniu podium w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików.

Daria Kokot, uczennica klasy III gimnazjumzostał laureatką kuratoryjnego konkursu matematycznego.

Michał Giza zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych, a Julia Golonka zajęła III miejsce na XIV Powiatowym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego zatytułowanym ” Śpieszmy się kochać ludzi…” w Laskowej.

Daria Kokot, uczennica III klasy gimnazjum, zdobyła I miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Jana Pawła II w Limanowej.

Bartosz Sułkowski, uczeń II klasy gimnazjum:

  • zajął III miejsce w I Grand Prix Polski kadetek i kadetów w tenisie stołowym,
  • został powołany do Kadry Narodowej Juniorów PZTS,
  • zajął III miejsce w II Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym,
  • wyróżniony Nagrodą Burmistrza Miasta Limanowa za wysokie wyniki w sporcie.

dsc_03001

Joanna Furtak, uczennica I klasy gimnazjum, zajęła I miejsce w XV Szachowym Turnieju o Puchar Niepodległości.

bez-tytulu3

Agnieszka Jankowska zajęła I miejsce, a Magdalena Kociołek II miejsce w XV Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Limanowej.

80a7b4a8acbe7485caab8b6e1cb4d3391af2cef6

Rok szkolny 2015/2016

Mariusz Sułkowski, uczeń klasy I gimnazjum, zdobył tytuł MŁODEGO MISTRZA ORTOGRAFII w I Limanowskim Dyktandzie.

Autor: Bogdan Skrzekut

Joanna Furtak, uczennica klasy 6 szkoły podstawowej, zajęła I miejsce w Powiatowych Zawodach Szachowych w Limanowej oraz została finalistką przyrodniczego konkursu kuratoryjnego .

bez-tytulu6

Bartosz Sułkowski, uczeń I klasy gimnazjum, jest reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej w tenisie stołowym, otrzymał tytuł Sportowca Roku 2015 Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Ziemi Gorlickiej (II miejsce) oraz został Mistrzem Województwa Klas Gimnazjalnych w indywidualnym tenisie stołowym.

Bartek-Kopiowanie-1-768x643

Monika Wilczek, uczennica III klasy gimnazjum, zdobyła I miejsce w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Jana Pawła II w Limanowej.

12696241_522666884574707_1274977308_n

Karol Sułkowski, uczeń klasy czwartej oraz Filip Golonka, uczeń klasy trzeciej, awansowali do zawodów wojewódzkich w Mistrzostwach

Rejonu Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym.

SONY DSC

Wojciech Ługowski, uczeń klasy III gimnazjumzostał finalistą kuratoryjnego konkursu informatycznego.

1380619_296600567217198_5757739204530401918_n

I miejsce – Kinga Trojan, Weronika Fiejtek, Kacper Ludwiczek oraz III miejsce –  Katarzyna Michalik, Katarzyna Smoter, Karol Gołuszka w IV Międzyszkolnym Turnieju „Opowieści zza kurtyny”.

IMG_2353

W I części DZIECIĘCEJ TRIADY ARTYSTYCZNEJ – „MAŁY KONKURS RECYTACJI” – Hubert Guzik zajął  I miejsce, a  Aleksandra Furtak  III miejsce.

W II części DZIECIĘCEJ TRIADY ARTYSTYCZNEJ –„ŚPIEWAJĄCE DZIECI” – Zespół PIKOLO zajął I miejsce, TRIO II miejsce, a Ola Zimniewska wyróżnienie.

WP_20160422_12_41_04_Pro

WP_20160406_010

Potrójny sukces BAJTKA w III części „DZIECIĘCEJ TRIADZIE ARTYSTYCZNEJ”  organizowanej przez Limanowski Dom Kultury oraz Urząd Gminy w Limanowej. Wszystkie trzy grupy „ BAJTKA” uplasowały się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych, a grupa „ISKIERKI” (przygotowana przez panią Annę Palacz) otrzymała wyróżnienie! To niebywały sukces młodych aktorów oraz ich opiekunów pani Danuty Ługowskiej i pani Jadwigi Kazany.

00006.MTS_20160506_192153.968

Drugie miejsce i wyróżnienie na ELIMINACJACH POWIATOWYCH XXXI FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”.

Skip to content