Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

„Naród, który traci pamięć przestaje być narodem.” Te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego stanowiły motto dla dzisiejszych obchodów Kwietnia – jako Miesiąca Pamięci Narodowej.

Uroczystość przygotowana przez panie Ewę Kruczek i Jolantę Szumilas oraz pana Wojciecha Dudka stała się doskonałą okazją do uczczenia właściwych postaw patriotycznych dzieci i młodzieży szkolnej. Pomocą służyły także panie Edyta Musiał i Monika Chrobak.  Zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów  powitał pan dyrektor Albert Golonka

Następnie uczniowie mogli wsłuchać się w patriotyczne wiersze w wykonaniu ich kolegów z klas 4, utwór zaśpiewany przez Jana Sobusia oraz oglądnęli artystyczny układ choreograficzny zaprezentowany przez dziewczęta z klasy 4a i 4b. Delegacja złożyła także okolicznościowy wieniec pod Pomnikiem Legionistów.

Uroczystości takie jak ta dzisiejsza są wspaniałą lekcją patriotyzmu dla dzieci i młodzieży, dlatego dyrektor Albert Golonka zachęcił do udziału w kolejnych obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizowanych przez Władze Miasta Limanowa. 

/aparat, kamera, nagłośnienie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

Skip to content