Wyjątkowa lekcja historii dla całej szkoły

W związku z niedawną beatyfikacją rodziny Ulmów (o której pisaliśmy ostatnio na naszej stronie – patrz tutaj: https://www.zsp4.limanowa.pl/2023/09/wystawa-ku-czci-rodziny-ulmow/), odbyła się dziś wyjątkowa lekcja historii.

Na głównym holu szkoły zgromadzili się najpierw uczniowie klas 4-8, a następnie ich młodsi koledzy z klas 1-3. Pan Krzysztof Biernat, nasz wybitny historyk, w dostępny sposób przybliżył zawiłą historię II wojny światowej i Holokaustu. Pan Krzysztof zachęcił także do samodzielnego studiowania wystawy, która będzie dostępna na naszym korytarzu jeszcze przez dłuższy czas.

Pan dyrektor Albert Golonka przypomniał natomiast, że każdy człowiek jest wartościowy i ma swoją godność. Napomniał wszystkich, aby pamiętali o okazywaniu szacunku drugiej osobie. Prosił o refleksję nad swoim zachowaniem.

Mamy nadzieję, że to wyjątkowe spotkanie pozostanie w pamięci uczniów na długo.

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

 

Skip to content