Sukcesy w 6. edycji Limanowskiej Ligi Karate Kyokushin

Miniony weekend (27 stycznia) był prawdziwym świętem dla zwolenników karate. W Limanowej odbyła się 6. Limanowska Liga Karate Kyokushin. Wydarzenie to zgromadziło 195 zawodników, stanowiąc doskonałą okazję dla wielu z nich, aby rozpocząć swoją przygodę z kumite.

Zawody odbyły się w Hali Sportowej „w Ekonomie”, gdzie na tatami zaprezentowali się zawodnicy z różnych grup wiekowych. Uczniowie naszej szkoły także dzielnie nas reprezentowali w silnej grupie. 

W trakcie oficjalnego otwarcia Shihan Zbigniew Goliński w imieniu Zarządu Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate wręczył listy gratulacyjne oraz pamiątkowe koszulki dla 15 najlepszych zawodników klubu w 2023 roku. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się: Mateusz Golonka,  Laura Ewert, Igor Karaś.

(szczegółowy ranking tutaj: https://www.karate.limanowa.pl/2023/12/ranking-zawodnikow-2023)

Podczas Ligi odbywały się także turnieje, które były znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, integracji młodych sportowców i promowania ducha rywalizacji oraz przyjaźni między klubami. Naszym uczniom udało się uzyskać medale.

Kategoria 2013-2014

 • Chłopcy +35 kg:
  • 1 miejsce: Mateusz Golonka (Limanowa)
  • 2 miejsce: Kajetan Smoleń (Łososina Górna)
  • 3 miejsce: Szymon Jurek (Łososina Górna), Igor Karaś (Łososina Górna)

Kategoria 2011-2012

 • Dziewczęta +40 kg:
  • 1 miejsce: Laura Ewert (Limanowa)
  • 2 miejsce: Oliwia Kęska (Limanowa)
  • 3 miejsce: Klara Filipowska (Łososina Dolna), Julia Banach (Słopnice Górne)

Uczniowie swoje sportowe umiejętności ćwiczą w Limanowskim Klubie Kyokushin Karate.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Skip to content