Opłatek szkolny

W nostalgiczny nastrój wprowadziła nas Grupa Teatralna „Bajtek” przedstawiając spektakl „Dziewczynka z zapałkami”.

Przedstawienie miało swoje przesłanie. Hans Christian Andersen, pisząc swoją baśń, napiętnował ludzką ignorancję i egoizm. Młodzi aktorzy wraz z panią reżyser Danutą Ługowską chcieli przekazać dzieciom, że powinny być bardziej wrażliwe na potrzeby innych, zwracać uwagę na potrzebujących, słabszych, chorych.

Po przedstawieniu dyrektor Albert Golonka zapalił szkolną świecę Caritasową korzystając z ognia z Betlejemskiego Światełka Pokoju oraz  złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe, do których dołączyła się przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Wyżycka. Pan Janusz Matras przeczytał natomiast fragment ewangelii wg św. Łukasza.

Utalentowani muzycznie uczniowie dali popis swoich umiejętności. Młodym muzykom pomocą służył pan Wojciech Dudek. Świetnie zaprezentowały się przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 brawurowo wykonując świąteczne utwory. Najmłodszych przygotowałt panie Anna Szymańska, Barbara Brajner i Justyna Golonka.

Na końcu uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Wesołych Świąt!

/zdjęcia oraz filmy wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

Przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”:

Kolędy w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Limanowej: