Warsztaty dla 3a

7 listopada klasa 3a brała udział w warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej. Pani Barbara Wysowska przybliżyła dzieciom postać żołnierza Wojtka, niedźwiedzia przygarniętego przez polskich żołnierzy z 22 kompanii zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa.

O niedźwiedziu Wojtku opowiada również Łukasz Wierzbicki w książce „Dziadek i niedźwiadek”.

Następnie starsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 2 wolontariuszki z Koła Wolontariatu, zapoznały uczniów z zasadami gry planszowej „Miś Wojtek”.

W Banku Spółdzielczym w Limanowej pan Paweł Golonka pracownik skarbca opowiedział dzieciom o różnych materiałach z których zrobione są pieniądze, o tym jakie mają zabezpieczenia i jak rozpoznać ich autentyczność, a pani Beata Wątroba przeprowadziła lekcję bankowości.

/D.Ługowska/