Spotkanie uczniów klas siódmych i ósmych z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu

W dniu 17.11.2023 r. w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w zajęciach z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu.

Przedstawiciele służb mundurowych ppor. Paweł Łęczycki, st. sierż. Łukasz Grądalski przedstawili uczniom tematykę związaną z kwalifikacją wojskową oraz przybliżyli informacje na temat różnych form służby wojskowej w ramach akcji Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej.

Młodzież w czasie spotkania poznała strukturę szkolnictwa wojskowego, wymagania, jakie należy spełnić, aby pełnić służbę wojskową oraz korzyści z nią związane. Prelekcja wzbogacona została prezentacją multimedialną, która pomogła przybliżyć młodym ludziom omawiane zagadnienia związane z zawodem żołnierza.

W czasie spotkania młodzież dowiedziała się także, jak należy postępować, jeśli jest się zainteresowanym szkoleniem wojskowym i kto może być powołany do służby przygotowawczej. Ponadto prelegenci zwrócili uwagę na ścieżkę edukacyjną w tym zawodzie oraz cechy osobowościowe, jakich oczekuje się od przyszłych kandydatów do służb mundurowych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz wieloma pytaniami skierowanymi pod adresem prelegentów.

/E. Orzeł-Pociecha/
/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/
Skip to content