„Mała książka – wielki człowiek”

Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczęli naukę w szkole. Uczniowie klasy I b podczas wizyty w bibliotece szkolnej dowiedzieli się, czym charakteryzuje się dobry czytelnik, a także jakie są zalety dobrego czytania. Pani Dorota Piórkowska zachęcała pierwszoklasistów do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. Dzieci otrzymały wyprawkę, pakiet zawierający: książkę autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek „Wnuczka Antykwariusza”, a także broszurę, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącą o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

/A.Chełmecka/

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

Skip to content