Warto oszczędzać w SKO

Pod takim hasłem odbyło się  spotkanie klas 1-3  oraz grupy sześciolatków z przedstawicielką Banku Spółdzielczego w Limanowej panią Edytą Wyżycką.

Celem wizyty było przybliżenie dzieciom tematyki finansów,  bankowości i oszczędzania.

Dzieci   dowiedziały się m.in. co to jest pieniądz, dlaczego warto oszczędzać,  jakie rozróżniamy produkty bankowe, jakie urządzenia znajdują się w banku i jakie konkursy dla uczniów prowadzi bank oraz szkoła.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie wzięli udział w krótkim quizie sprawdzającym ich wiedzę, który przeprowadziła pani Edyta Wyżycka – pracownik Banku Spółdzielczego.

Poprawne odpowiedzi nagradzane były gadżetami: piłki, bidony, domki z karteczkami, skarbonki.

Każde dziecko otrzymało upominek: zerówka kolorowanki, klasy pierwsze: długopisy, notesiki i zakładki, klasy drugie i trzecie zakładki i plany lekcji.

Serdecznie dziękujemy bankowi za spotkanie i upominki dla uczniów.

Przypomnijmy: w szkole działa SKO. Wpłaty przyjmowane są w bibliotece szkolnej codziennie
w godzinach od 7.00 – 13.00.

W ramach działalności SKO prowadzone są konkursy z nagrodami.

/D.Piórkowska-Zięba/

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/