„Tobie książko, przyrzekamy”!

17 i 19 października  2023 r. klasy 2a i 2b  wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Limanowej na uroczystość pasowania na czytelnika.Po przybyciu na miejsce pani bibliotekarka oprowadziła dzieci  po bibliotece. W  Miejskiej Galerii Sztuki dzieci podziwiały wystawę „Ptaki” autorstwa Piotra Kwita. Następnie w wypożyczalni dla dorosłych  bibliotekarka opowiedziała uczniom o księgozbiorze tego działu. W Czytelni Multimedialnej uczniowie zobaczyli płyty winylowe, stanowiska do pracy przy komputerze oraz stanowisko dla osób słabowidzących.

Duże wrażenie na dzieciach wywołały praktyczne zajęcia z wykorzystaniem wrzutni i książkomatu.

Po powrocie do wypożyczalni dla dzieci odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika poprzedzona szczegółowym zapoznaniem się z tym działem  biblioteki. Każdy uczeń  otrzymał kartę czytelnika oraz zeszyt i długopis do prowadzenia lekturownika. Następnie każdy  mógł  wypożyczył tu książkę.

Pani bibliotekarka omówiła zasady uczestnictwa w konkursie czytelniczym ”Tobie książko, przyrzekamy”! Międzyszkolny konkurs polega na wypożyczaniu książek w czytelni dla dzieci oraz dokumentowaniu przeczytanych książek w otrzymanych zeszytach. Najciekawsze pod względem treści i wyglądu zeszyty trafią do komisji konkursowej, która wyłoni zwycięzców konkursu, który będzie trwał do 31 stycznia 2024roku. Całość  podsumuje uroczysta gala w Limanowskim Domu Kultury.

Na zakończenie wizyty w bibliotece każdy uczeń otrzymał  ekologiczną  torbę, którą mógł ozdobić według własnego pomysłu. Torba posłuży do noszenia wypożyczanych w bibliotece książek.

/D.Piórkowska-Zięba/

/zdjęcia i film wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/