Zawód bankowiec, zawód muzealnik

Przed uczniami  klasy ósmej rok wyboru zawodu, dlatego też  27 września uczniowie udali się do Limanowej, aby poznać z bliska dwa zawody. Najpierw była wizyta w Banku Spółdzielczym. Tam pani Sabina Załupska wyjaśniła genezę zawodu bankowca, omówiła kwalifikacje i predyspozycje do zawodu oraz kodeks etyki bankowej. Następnie uczniowie zostali zapoznani z ofertą banku „Konto Junior”, działalnością SKO i zasadami bezpieczeństwa w bankowości. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs z nagrodami, w którym zwycięzcami zostali: Bartłomiej Król, Szymon Kasiński i Krzysztof Wilczek.

W drodze do Muzeum uczniowie rozdawali przechodniom odblaski w ramach akcji  „Odblaskowa szkoła”.

W Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej czekała na  uczniów pani przewodnik Lidia Marek-Jurkowska, która w ciekawy sposób omówiła muzealne ekspozycje oraz historię miasta. Zwiedzając muzeum uczniowie mieli możliwość zobaczyć na czym polega praca w muzealnika.

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

/D.Piórkowska-Zięba/