Wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji

Jak prawidłowo poruszać się po poboczu jezdni i chodniku? Gdzie i w jaki sposób przechodzić przez ulicę? Wczoraj na te i wiele innych nurtujących drugoklasistów pytania odpowiadali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Limanowej, którzy  obdarowali dzieci odblaskowymi kamizelkami i w interesujący sposób wyjaśnili  istotne kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Następnie pod bacznym okiem stróżów porządku, na ruchliwej ulicy Starodworskiej w pobliżu szkoły, dzieci wdrażały teorię w praktyce. Ubrane w żółte kamizelki z własnoręcznie przygotowanymi  transparentami  przechodziły po „pasach” przez jezdnię i ku wielkiej uciesze  obdarowywały upominkami kierowców, którzy wzorowo przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Było to możliwe ponieważ policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej biorą udział w ogólnoeuropejskiej akcji Roadpol Safety Days w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Działania mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

Uczniowie  bardzo dziękują Policjantom za bezcenną lekcję, bo przecież tu chodzi o zdrowie i życie.

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/