XIII Powiatowa Spartakiada Specjalna

Dnia 2 maja czerwca uczniowie naszej szkoły – Magdalena Cichoń, Justyna Golonka, Rafał Prędki, Łukasz Pucia, Dawid Jurek, Klaudia Nawalaniec, Szczepan Wójtowicz wraz z nauczycielami – paniami Moniką Szewczyk, Elżbietą Kołodziej, Moniką Chrobak, Katarzyną Filipek-Guzik oraz rodzicami  uczestniczyli w XIII Powiatowej Spartakiadzie Specjalnej organizowanej przez  Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią uczniowie ponownie mogli stanąć do wspólnej zabawy i rywalizacji.

Na oficjalnym otwarciu Spartakiady nie mogło zabraknąć płonącego znicza i olimpijskiej flagi, które zostały wniesione przez uczestników. Otwarcia dokonała Dyrektor ZSS Nr 1 w Limanowej – Kazimiera Zięba. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Towarzyszyli nam Poseł RP Urszula Nowogórska, Monika Nawalaniec – dyrektor PCPR w Limanowej, Mateusz Pietrzak – kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki, Jan Skrzekut – wójt Gminy Limanowa, Marek Ziaja -kierownik Wydziału Organizacyjnego Gminy Limanowa, Janusz Kądziołka- radny Rady Miasta Limanowa.

Po sportowej rywalizacji w kilkunastu konkurencjach nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment. Każdy z uczestników otrzymał złoty medal oraz nagrodę rzeczową .

Spartakiada sprawiła wiele radości zarówno uczestnikom, jak i przybyłym gościom. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

/E.Kołodziej/

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z programu Laboratoria Przyszłości/