II miejsce duetu MiDuo

12 maja odbył się I Małopolski Konkurs Instrumentalny „OD GAWOTA DO FOKSTROTA”, zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Dobrej.

Konkurs miał wiele szczytnych celów m.in. pielęgnowanie tradycji muzycznej,­ popularyzację różnych instrumentów, prezentację literatury solowej oraz kameralnej, ale przede wszystkim promowanie utalentowanej muzycznie młodzieży.

Uczniowie rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych, z czego 2 dotyczyły solistów oraz 2 zespołów instrumentalnych. Do konkursu zgłosiło się niemal 90 uczestników z blisko 20 szkół muzycznych.

Jury konkursowe zostało powołane przez dyrektora szkoły – Pawła Miśkowicza. Zasiedli w nim: Marek Polański, Marta Polańska, Łukasz Nędza. Organizację konkursu wsparła Rada Rodziców, a także Urząd Gminy Dobra. Patronem honorowym był wójt Benedykt Węgrzyn.

Uczennica naszej szkoły Emilia Bukowiec (klasa 6a) wraz z koleżanką Marią Kęską zajęły II miejsce jako duet.

Gratulujemy!

Zapraszamy do posłuchania wykonania dziewcząt: