Sukces rodzeństwa Frączków

Dnia 30 marca 2023 r. odbyło się podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno- Informatycznego InstaLogik, w którym wzięli udział uczniowie: Anna Frączek z klasy 4 b oraz Karol Frączek z klasy 8a.

Konkurs zorganizowany został przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Honorowy patronat objął Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. InstaLogik uzyskał również patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Turniej był podzielony na 3 etapy. Pierwszy z nich odbył się w październiku ( kurs przygotowujący + sesja próbna), drugi w grudniu (test trwał 1,5 h), a trzeci w marcu ( kurs i określony czas na rozwiązanie zadań). Dobrym sposobem na przygotowanie się było również uczestnictwo w webinariach. Chcąc zakwalifikować się na kolejny szczebel należało osiągnąć wymagane punkty dostosowane do wieku uczestnika. Trzeba było zmierzyć się z zadaniami matematyczno-logicznymi, oraz programistycznymi w prostym języku wizualnym Assembly. W konkursie udział wzięli uczniowie z 1197 szkół podstawowych z całej Polski. W kategorii klas 4 łącznie było 1521 uczniów, natomiast z klas 8 było ich 2630. Z samego województwa małopolskiego zgłosiło się 1006 uczniów. W sumie wszystkich uczestników było 8909. Nasi uczniowie pomyślnie przeszli wszystkie etapy. Ania otrzymała tytuł Laureata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP. Tym samym był to najlepszy wynik w powiecie limanowskim. Karol został Finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP, był to 3 wynik w powiecie limanowskim.

Gratulujemy!