Niesamowite krajobrazy Islandii – lekcja geografii inaczej

Wiosna powitała dziś uczniów nie tylko deszczem i chłodem, ale także ciekawą prelekcją, którą poprowadziła nasza szkolna podróżniczka pani Ewa Binek.

Opowieść dotyczyła Islandii – jednego z najbardziej niesamowitych miejsc na Ziemi. Podczas 5 tygodni podróży, pani Ewa wspinała się po lodowcach i wulkanach, podpatrywała lisy polarne i maskonury oraz kąpała się w gorących źródłach. Jedyną atrakcją na jaką się nie zdecydowała było zjedzenie islandzkiego przysmaku „hákarl”, czyli sfermentowanego mięsa rekina polarnego.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek z geografii wyspy oraz  historii Wikingów. Mieli także okazję dotknąć prawdziwych wulkanicznych skał, a także islandzkich monet. Na końcu dla pilnie uważających były małe upominki.

Dziękujemy za fascynującą opowieść i życzymy kolejnych dalekich podróży!