Karol Frączek finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego

Bardzo dużym sukcesem może pochwalić się uczeń klasy 8a Karol Frączek. Doszedł do ostatniego etapu Małopolskiego Konkursu Historycznego i otrzymał tytuł Finalisty.Droga do sukcesu była długa. Najpierw trzeba było przejść eliminacje na etapach szkolnym i rejonowym.

Etap szkolny obejmował całą podstawę programową ( od starożytności do współczesności) ze szczególnym uwzględnieniem okresu panowania dynastii Andegawenów i Jagiellonów do momentu zawarcia Unii Lubelskiej (1370-1569). Etap rejonowy obejmował zagadnienia związane z rozwojem systemu monetarnego na ziemiach polskich oraz rozwojem społeczeństwa w tamtym okresie. Dodatkowo trzeba było znać  najważniejsze wydarzenia na przełomie XIV- XVI wieków.

Finał  dotyczył już bardziej konkretnego tematu, mianowicie: „Od unii z Węgrami do unii realnej z Litwą. Proces powstawania wielonarodowej Rzeczypospolitej”.

Do konkursu Karol przygotowywał się pod okiem znakomitego historyka pana Krzysztofa Biernata.

Warto dodać, że z naszego powiatu finalistami zostało tylko trzech uczniów: Karol Frączek, a także Damian Golonka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej oraz Jakub Ślaga ze Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej.

Gratulujemy sukcesu!