Trzymamy kciuki za Anię i Karola!

W tym roku szkolnym odbyła się IV edycja konkursu matematyczno – informatycznego InstaLogik. Uzyskał on patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Udział w nim wzięli uczniowie naszej szkoły (rodzeństwo): Anna Frączek z klasy 4 i Karol Frączek z klasy 8. Do uczestnictwa w konkursie zachęca prof. dr hab. Maciej Sysło: „InstaLogik jest świetną okazją, aby rozwijać swoje umiejętności i pasje logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia…”. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 8900 uczniów z 1180 szkół z Polski. Uczestnicy musieli rozwiązać 3 zadania: Domino, Bitwa kulek, Szyfr. Dla klas 4-6 przygotowano 42 pytania, natomiast dla klas 7-8 60 pytań. Ania i Karol zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbędzie się 10 grudnia. Znajdą się tam zadania matematyczno-logiczne oraz programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly.

Życzymy powodzenia!