Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na „Najlepsze wykonanie piosenki w języku kraju europejskiego.” Organizatorkami wydarzenia były panie Ewa Binek oraz Adela Ogiela. W zabawę zaangażowało się większość klas. Uczniowie sami wybrali sobie piosenkę, opracowali choreografię oraz wykonali dekoracje. Każda klasa nagrała filmik ze swoim wykonaniem, a także zaprezentowała swoje talenty na żywo przed publicznością w szkole.

Podczas wydarzenia używano sprzętu (kamera, głośniki, aparat) zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Jury w składzie pani Małgorzata Witkowska, pani Dorota Piórkowska-Zięba, pani Adela Ogiela oraz pan Wojciech Dudek mieli trudne zadanie wyłonienia najlepszych. Pod uwagę wzięli kilka czynników m.in. aranżację muzyczną, pomysł i wykonanie, poprawność językową,  zaangażowanie klasy i wrażenia artystyczne.

Ostatecznie zdecydowano o nagrodzeniu dwóch klas – klasy 1b za wykonanie na głosy po francusku piosenki „Frère Jacques” oraz klasy 2a za wykonanie ukraińskiej piosenki „Hechociucha”. Obie klasy wygrały dofinansowanie do biletów do kina.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy wychowawcom za pomoc w przygotowaniu klas.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: Rady Rodziców oraz pana Krzysztofa Biernata.

/nagłośnienie, aparat oraz kamera wykorzystana podczas uroczystości jest z programu Laboratoria Przyszłości/

Klasa 1b – „Frère Jacques” – FRANCJA

Klasa 2a – „Hechociucha” – UKRAINA