Śladami średniowiecznych rycerzy

14 czerwca na długo zapadnie w pamięci uczniów klasy 4 B oraz 5 A.

Dzień zaczął się od zwiedzania ruin pięknej warowni Ogrodzieniec, po której oprowadzał nas mistrz fechtunku, rycerz Mirek. Bez trudu utrzymywał dyscyplinę, gdyż pierwszym punktem programu była sala tortur. Pokazał nam tam różne urządzenia do zadawania bólu. Jednym z nich było łoże do rozciągania, na którym Nikodem uzyskał kilka dodatkowych centymetrów.

Po zwiedzeniu zamczyska wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach. Pan rycerz zademonstrował nam broń, zbroje i szaty ludzi z dawnych czasów. Odbył się nawet turniej rycerski i inscenizacja ślubu. Na końcu prowadzący zaproponował grę zręcznościową, podczas której nasi koledzy udowodnili swoją sprawność.

Kulminacyjnym punktem zwiedzania była Grota Łokietka, w której według legendy ukrywał się król. Niestety nasza obecność wystraszyła wszystkie nietoperze i pająki, więc nie dane nam było podziwiać jaskiniowej fauny. 

Wycieczka była wspaniała, ale czujemy niedosyt i na pewno jeszcze powrócimy na szlaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

/autorzy: Nikodem Wyżycki, Tomasz Radzik/

 

 

 

 

Skip to content