Relacja ze Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Poezja Marii Konopnickiej”

Maria Konopnicka została wybrana przez Sejm patronką roku 2022, gdyż 23 maja przypadła 180 rocznica jej urodzin. Dlatego też do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego została wybrana jej poezja.

Konkurs odbył się 31 maja, był przeznaczony dla uczniów klas 0-IV. W sumie zaprezentowało się 37 uczestników.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją Morii Konopnickiej, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym oraz motywowanie do występów publicznych i promowanie talentów uczniów.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Małgorzata Witkowska, p. Małgorzata Rychlewska i p. Dorota Atłas po wysłuchaniu prezentacji recytatorskich dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców i przyznała wyróżnienia. Wybór laureatów nie był łatwy, ponieważ wszyscy zaprezentowali wysoki poziom oraz kunszt recytatorski.

Tak prezentuje się lista nagrodzonych:

I MIEJSCE EX AEQUO: Aleksandra Bodziony, Jagoda Górczyk

II MIEJSCE: Olivia Ociepka

III MIEJSCE: Zofia Janota

WYRÓŻNIENIA: Karolina Kociołek, Małgorzata Topa

KLASY 1-2

I MIEJSCE: Emilia Bukowiec (1a)

II MIEJSCE: Maria Sobuś (1a)

III MIEJSCE: Anna Zimniewska (1a)

WYRÓŻNIENIA: Antonina Zawada (2a), Amelia Borycz (2a)

KLASY 3-4

I MIEJSCE: Hanna Bukowiec (4b)

II MIEJSCE: Tomasz Radzik (4b)

III MIEJSCE: Wiktoria Wilczek (4b)

WYRÓŻNIENIA: Alicja Rosiek (3b), Sandra Wilczek (4b), Nikodem Wyżycki (4b).

Nagrody książkowe oraz dyplomy zostały wręczone podczas Dnia Dziecka – 2 czerwca.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.