PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ

Przyszedł czas na podsumowanie pracy GRUPY TEATRALNEJ „BAJTEK” działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej w roku szkolnym 2021/2022.

Przypomnijmy: „Bajtek” działa od 2003 r. niezmiennie pod kierunkiem pań:
Danuty Ługowskiej i Jadwigi Kazana. Jest to jedyna tak długo działający szkolna grupa teatralna na terenie miasta Limanowa. PROMUJEMY NIE TYLKO SZKOŁĘ, ALE I MIASTO. Przeglądy i festiwale teatralne rządzą się swoimi prawami, a wejście do finału przeglądu to już jest wielki sukces zespołu. Dlatego ważne jest by te ciężko pracujące dzieci należycie ocenić, docenić i nagrodzić. Z udziału w niektórych znaczących konkursach musimy rezygnować ze względu budżetowych. Ze względów finansowych również musimy rezygnować z bogatych scenografii czy strojów.

W tym roku po raz siódmy młodsza grupa „Bajtka” wystąpiła w FINALE 37. FESTIWALU DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK” prezentując wspaniały spektakl „Skarpety na gigancie”, do którego scenariusz na podstawie książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” napisała pani Jadwiga Kazana, a przedstawienie wyreżyserowała Danuta Ługowska. Grupa otrzymała statuetkę, dyplom, zestaw nagród rzeczowych oraz nagrodę finansową w wysokości 1 500,00 zł.

Przez jurorów spektakl został nagrodzony za ważne treści społeczno-obyczajowe, ujęte w ciekawej, metaforycznej formie animacyjnej i aktorskiej.

Mimo trudnych warunków i obostrzeń (w pierwszym półroczu) udało się z GT „Bajtek” :

  1. Zaprezentować spektakl „Janosik” na deskach LDK biorąc udział w Mikroprojekcie „Literatura bez granic – transgraniczne związki literackie” realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej i Bibliotekę w Dolnym Kubinie: https://www.youtube.com/watch?v=V3wamf03J2k

 Spektakl został zaprezentowany również w szkole w Dniu Nauczyciela,

  1. Nagrać film „Noś odblaski”, na potrzeby programy „Odblaskowa szkoła”

https://youtu.be/-dPdDWwJSQk

  1. Nagrać „Opowieść wigilijną”, która można oglądać w Internecie oraz na stronie szkoły i szkolnego facebooka : https://youtu.be/YPx0VW7NQIM
  2. Zaprezentować spektakl „Złoty koszyczek”, który jest adaptacją bajki „Złoty Koszyczek” Hanny Januszewskiej oraz „Powitania wiosny” F. Kobryńczuka w szkole z okazji Dnia Wiosny i dla rodziców na Dzień Mamy i Taty 8.06.2022r. Przedstawienie w wykonaniu najmłodszej grupy „Bajtka” z klas 1-3 otrzymało pierwsze miejsce w Prezentacjach Artystycznych, Dziecięcej Triady Artystycznej:

https://youtu.be/IquVQvTFWDY

  1. Nagrać i zaprezentować przedstawienie „Skarpety na gigancie”. Spektakl otrzymał pierwsze miejsce w Prezentacjach Artystycznych, Dziecięcej Triady Artystycznej (link z LDK: https://youtu.be/j_Q-RDGeSQc ). Został zakwalifikowany do finału 37. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” jako jeden z 18 wybranych przez jury spektakli spośród 42 zgłoszonych zespołów z województwa małopolskiego. Finał odbył się w dniach 13-15 czerwca w MCK „Sokół” w Nowym Sączu. W szkole został pokazany w czerwcu.

Dzieci z „Bajtka” co roku biorą udział w Dziecięcej Triadzie Artystycznej i zdobywają wysokie miejsca.

Grupa najstarsza (klasy 7a,7b, 5a): Julita Bartusiak, Oliwia Czech, Miłosz Dudek, Aleksandra Furtak, Martyna Leśniak, Kamila Kokot, Karol Frączek, Barbara Krzyżak

Grupa starsza (klasa 4b): Konrad Borycz, Hanna Bukowiec, Natalia Dunikowska, Blanka Golonka, Milena Matras, Mateusz Leśniak, Natalia Pasionek, Tomasz Radzik, Szymon Ryś, Hanna Stanisz, Szymon Widzisz, Dominik Wilczek, Sandra Wilczek, Wiktoria Wilczek, Nikodem Wyżycki

Grupa najmłodsza (klasy 1a, 2a, 3b): Emilia Bukowiec, Zuzanna Dębska,  Anna Fraczek, Lena Dudek, Natalia Jędrzejek, Amelia Juszkowicz, Emilia Lis, Kinga Musiał, Szymon Rosiek, Martyna Ryś, Oliwia Ryś, Maria Sobuś, Nikola Szewczyk, Natalia Tabor, Wiktoria Tabor, Michał Woźniczka, Małgorzata Wideł, Karol Wilczek, Anna Zimniewska.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy angażują się w pomoc i pracę grupy. Szczególne podziękowania składam pani Marii Radzik.

 

 

 

Skip to content