Dzień Dziecka w Łososinie Górnej

Po pandemicznej przerwie nareszcie udało się zorganizować Dzień Dziecka w Łososinie Górnej.

W tym roku odbył się on w czwartek 2 czerwca. Organizatorami festynu byli dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej Albert Golonka wraz z wicedyrektor Dorotą Atłas oraz Rada Rodziców ZSP nr 4.

Na festyn przybyli goście: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z dyrektorem Centrum Utrzymania Miejskich Obiektów w Limanowej Januszem Szewczykiem, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, radna Gminy Limanowa Zuzanna Kolawa, radny Gminy Limanowa Daniel Łącki, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych ks. dr Kazimierz Fąfara, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej Maria Wróbel.

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, meczach piłki nożnej i siatkowej, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, puszczały bańki mydlane. Dużą atrakcję stanowiły przejażdżki na koniach huculskich z Gospodarstwa Agroturystycznego i stadniny koni huculskich – państwa Teresy i Zbigniewa Hojdów z Załpy.

Na festynie po raz pierwszy gościli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ze 114 Batalionu Lekkiej Piechoty. Zorganizowali dla dzieci tor przeszkód, pokazywali żołnierski rynsztunek oraz pojazdy bojowe.

Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej przygotowały pyszne ciasta. Nie zabrakło innych słodkości, cukierków, waty cukrowej, lodów i popcornu.

Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne m.in rolki, hulajnogi tradycyjne, hulajnoga elektryczna, elektroniczne gadżety i wiele innych. Środki finansowe z loterii zostaną przeznaczone dla uczniów naszej szkoły, a dysponować nimi będzie Rada Rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania dla SPONSORÓW:

1. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
  2. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut
  3. Radny Miasta Limanowa Wiesław Sędzik
  4. Radny Gminy Limanowa Daniel Łącki
  5. Bank Spółdzielczy w Limanowej
  6. Firma Bogmar i Rock Stal (Mszana Dolna)
  7. Zuzanna Kolawa – Radna Gminy Limanowa
  33. Małgorzata Witkowska
  34. ks. dr Kazimierz Fąfara
  35. Monika i Krzysztof Zimniewscy

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom za pomoc przy organizacji.

W szczególności podziękowania kierujemy do: Karoliny Golonki, Edyty Ryś, Patrycji Furtak, Anny Golonki, Joanny Mrowcy, Moniki Zimniewskiej, Mirabeli Ewert, Angeliki Trzópek, Marzeny Topa, Natalii Wideł, Magdaleny Pucia, Anety Ślusarczyk, Joanny Janoty, Daniela Łąckiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców Edyty Wyżyckiej.

Wszystkim ludziom dobrej woli,  bez których ta impreza by się nie udała oraz uczestnikom festynu serdecznie dziękujemy!