Aleksandra Zimniewska wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego “English Read Aloud Contest 2022” został zorganizowany przez Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej.

Konkurs miał na celu zwiększenie zainteresowania uczniów nauką języka angielskiego poprzez czytanie książek, promocję czytelnictwa wśród uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz rozwijanie pasji uczniów.

Konkurs polegał na przygotowaniu nagrania wideo, w trakcie którego uczestnik czytał na głos wybrany fragment utworu prozatorskiego w j. angielskim.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, do organizatorów wpłynęły aż 223 prace z całej Polski!

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły trzy osoby: Aleksandra Zimniewska (8b), Milena Jurek (8b) oraz Karol Frączek (7a). Wszyscy uczestnicy wybrali ambitne, ale ciekawe zarazem fragmenty z niezwykle popularnych powieści. Ola czytała „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, Milena wybrała „Alicję w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, a Karol fragment z „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego.

Członkowie jury docenili nagranie Aleksandry Zimniewskiej i przyznali jej wyróżnienie.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała pani Ewa Binek.

Gratulujemy!

Zachęcamy do obejrzenia nagrań:

Aleksandra Zimniewska (wyróżnienie) „Chronicles of Narnia” C.S. Lewis

Milena Jurek „Alice in Wonderland” Lewis Carroll