Wyjazd na spektakl Misterium Męki Pańskiej

Ponad trzydziestu uczniów naszej szkoły, należących do różnych grup parafialnych, wzięło udział w wyjeździe na spektakl Misterium Męki Pańskiej.

Sztuka została wystawiona w sali widowiskowej Domu Katolickiego w Myślenicach. Świetna gra aktorów, wzbogacona o efekty specjalne oraz liczne piosenki o treści pasyjnej (ułożone do znanych melodii najnowszych piosenek religijnych) śpiewane przez występujących, a także nowe postacie i inne wątki wprowadzone przez reżysera, zrobiły wielkie wrażenie. Szczególną sympatią został obdarzony też sympatyczny i wesoły żebrak Aszer, z którym nasza grupa po spektaklu zrobiła sobie zdjęcie. Na koniec padły pytania naszych ministrantów i DSM-ek: Czy przyjedziemy znów za rok? Jak Bóg pozwoli – to czemu nie!

/ks. Rafał Budzik/