Pomoc dla Ukrainy

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panem Krzysztofem Biernatem mocno zaangażował się w pomoc Ukrainie.

Jedną z form pomocy jest organizowanie cotygodniowych transportów przez Stowarzyszenie „EduWojnicz” i Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Wojniczu, gdzie znajduje się centrum dystrybucji (gromadzenie i pakowanie wszystkich lekarstw, żywności, artykułów dla  dzieci). Dary docierają z całej Małopolski, a także z Niemiec, Austrii, a nawet Gruzji. Paczki wysyłane są do Lwowa, Kijowa, a ostatnio do Buczy i Irpienia. Koordynatorką akcji jest nauczycielka ZSTiL – pani Wiesława Habel.

Drugim kierunkiem pomocy jest Odessa. Pan Krzysztof Biernat organizuje zbiórki lekarstw, artykułów medycznych oraz pieniędzy, które są odbierane na granicy rumuńsko – ukraińskiej w Orłówce przez Borysa Tymkę ( przewodnika, honorowego ambasadora miasta Odessy). Pan Borys, wraz ukraińską Inspekcją Transportu Drogowego, przewozi dary do Odessy i Mikołajewa.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórkach!