Spotkanie z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą

Do niecodziennego spotkania doszło dziś w naszej szkole. Dzięki nowoczesnej technologii połączyliśmy się z Pałacem Prezydenckim i mogliśmy porozmawiać z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser – Dudą.

Rozmowa przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Pani Prezydentowa z żywym zainteresowaniem słuchała o tym jak funkcjonuje nasza placówka, jakie sukcesy odnosi, ale także z jakimi czasem  problemami się boryka.

Pan dyrektor Albert Golonka przybliżył w kilku zdaniach historię szkoły, opowiedział o środowiskowych uroczystościach patriotycznych oraz o sportowych sukcesach naszych byłych i obecnych wychowanków. Pani wicedyrektor Dorota Atłas mówiła o akcjach czytelniczych w szkolnej bibliotece, a pani psycholog Elżbieta Orzeł-Pociecha o wsparciu psychologicznym młodzieży w czasie pandemii.

W drugiej części spotkania głos należał do najmłodszych. Uczniowie klasy 4B opowiedzieli Pani Prezydentowej o swoich pasjach, zajęciach pozalekcyjnych i ulubionych przedmiotach. Pierwsza Dama, która mocno angażuje się w propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pytała zgromadzonych o ich upodobania literackie. Mile zaskoczył nas fakt, że Pani Prezydentowa była zaznajomiona z aktualnościami z naszej strony internetowej i profilu na Facebooku.

Trema towarzysząca uczniom z powodu spotkania z ważną i znaną osobą szybko minęła dzięki niezwykłej otwartości Pani Prezydentowej. Z pasją pedagoga tłumaczyła czwartoklasistom jakie zawodowe obowiązki na niej spoczywają i jak wygląda jej dzień.

Uczniowie z wdzięcznością przyjęli zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Pierwsza Dama obiecała także, że chętnie odwiedzi naszą szkołę i porozmawia z nami osobiście.

Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie i miłą rozmowę!

Czujemy się zaszczyceni i wdzięczni za poświęcony nam czas.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej:  https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/o-edukacji-z-uczniami-i-nauczycielami-z-limanowej,48846

źródło: oficjalna strona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej