Żywa lekcja historii – projekcja filmu „Góry zakwitły sadami”

Młodzież z klas siódmych i ósmych wzięła dziś udział w żywej lekcji historii, która miała miejsce na świetlicy szkolnej. Na dwa dni przed narodowym Dniem Niepodległości o tradycji, patriotyzmie i polskiej historii opowiadali zaproszeni przez pana dyrektora Alberta Golonkę wyjątkowi goście: pan Karol Wojtas, limanowski historyk i regionalista (autor cyklicznych Spacerów po Ziemi Limanowskiej) oraz emerytowany nauczyciel naszej szkoły pan Stanisław Golonka.

Pan dyrektor przypomniał młodzieży jak ważne jest dla każdego Polaka zbliżające się Święto Niepodległości. Zaproszeni goście zapowiedzieli natomiast film „Góry zakwitły sadami”, który przybliża postacie inż. Józefa Marka oraz inż. Jana Drożdza – legionistów, wielkich patriotów, pedagogów propagatorów gospodarki górskiej na wzorach szwajcarskich.

Dokument powstał dzięki zaangażowaniu pani reżyser Bogusławy Stanowskiej Cichoń oraz TVP Kraków.

Dziękujemy za piękną lekcję historii i patriotyzmu!