Ważna informacja dla rodziców

Szanowni Państwo,

w związku z pojawiającymi się w szkole  zjawiskami bezpośredniej, psychicznej przemocy rówieśniczej, charakteryzującej się wyzwiskami, wyśmiewaniem, poniżaniem, alienacją dziecka i stosowaniem tych form agresji również  w mediach społecznościowych, przekazujemy Państwu materiały, które przybliżą niepokojące zagadnienie od strony przepisów prawa i są pomocne w profilaktyce.

Jednocześnie informujemy, że w szkole z dziećmi prowadzone są rozmowy indywidualne i zajęcia wychowawcze poświęcone różnym formom przemocy i ich konsekwencjom.

Jeżeli sytuacja pandemiczna pozwoli, to w najbliższym czasie we wszystkich klasach 4- 8 zostaną przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zajęcia profilaktyczne  traktujące o w/w zagadnieniu.

Przydatne informacje:

Aspekty prawne przemocy rówieśniczej.

Edukacja_prawna_2014_szkola_podstawowa_1_