„Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole” – spotkanie z Bartoszem Sułkowskim

W dniu 18.11.2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej miała miejsce impreza „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”. Odbyła się ona dzięki sponsorom: Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego, Ministerstwu Sportu, UKS „Płomień” Limanowa, ZSP nr 4 w Limanowej,  oraz partnerom klubu – firmom: Joniec, Laskopol, Gold-Drop, ASB-Construction, Midrew.

Wydarzenie sportowe, które miało na celu upowszechnienie  tenisa stołowego, zgromadziło w sali gimnastycznej kasy I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, młodych adeptów tenisa stołowego z UKS „Płomień” Limanowa, którzy uczestniczą w programie „Ping-pongowe Marzenia”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przedstawienie sylwetki mistrza tenisa stołowego, którym jest wychowanek naszego klubu i absolwent naszej szkoły Bartosz Sułkowski.

Podczas spotkania nie tylko zapoznano uczestników z różnymi technikami gry w tenisa stołowego, ale także odbył się pokaz gry Bartosza Sułkowskiego z trenerem Albertem Golonką, podczas którego trener prowadził instruktaż dotyczący sposobów odbicia piłeczki, ustawienia przy stole oraz pracy nóg. Zostały zaprezentowane podstawowe techniki gry takie jak: półwolej z forhendu i bekhendu, topspin z forhendu i bekhendu, blok forhend, bekhend, gra w obronie w 2 strefie.

Po pokazie swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy programu „Ping-pongowe Marzenia”. Dzieci uczęszczające do klas I-III oraz nauczycielki także miały szansę spróbować swoich sił przy stole tenisowym.

Na zakończenie uroczystości  dzieci zostały nagrodzone  prezentami ufundowanymi przez sponsorów. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami były pod wielkim wrażeniem niezwykle widowiskowego programu, świadczyły o tym gromkie brawa i częste owacje dla zawodników. 

trenerzy: Albert Golonka, Zdzisław Sułkowski

Skip to content