Karol Frączek recytuje Baczyńskiego

Karol Frączek, uczeń klasy 7a, wziął dziś (8.11) udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim wokół twórczości K. K. Baczyńskiego „Kto nam ten czas wolny od trwogi wydarł – maleńka?”, organizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, oraz Radę i Zarząd Dzielnicy I – Stare Miasto Kraków. Recytował tam wiersze: „Rodzicom”, oraz „Wolność”. W części recytatorskiej był jednym z najmłodszych uczestników (13 lat), najstarsi to studenci (do 24 roku życia). Wszystkich uczestników w jednej grupie było 54. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 listopada 2021 r.

Karol tak mówi o tym wydarzeniu: „Dla mnie to wyjątkowy konkurs, ponieważ po raz pierwszy konsultacje dla chętnych uczestników prowadził absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, aktor Teatru Bagatela oraz wykładowca akademicki, który prowadzi również zajęcia z emisji głosu, wymowy scenicznej, komunikacji werbalnej i retoryki. To wielki zaszczyt uczyć się i doskonalić pod okiem tak wielkiego autorytetu i mistrza słowa. Ucząc się i przygotowując do konkursu recytowałem wiersze przed krakowskimi studentami, którzy bardzo pozytywnie mnie ocenili. Miłym zaskoczeniem dla mnie było również docenienie mojego udziału w konkursie przez jury, nie tylko za odwagę wzięcia udziału w tym konkursie i rywalizację z dorosłymi, ale również za piękną recytację i dykcję. Dziękuję przy tej okazji moim Rodzicom za to, że zawsze mogę na nich liczyć; za czas, który dla mnie poświęcają, za mobilizację i wiarę we mnie (dziś mogłem być w Krakowie i uczestniczyć w tym konkursie również dzięki nim). Dziękuję za cierpliwość, bo czasem przygotowanie do konkursu trwa bardzo długo – ostatni z nich InstaLogic, do którego przygotowuje mnie tata- to konkurs złożony, trwający od października do marca.”

Gratulujemy Karolowi chęci i zapału do nauki! Trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy!