Nasi uczniowie na wycieczce w Bochni

W dniu 20.09. 2021 r. uczniowie klas 2a i 3a wraz z nauczycielami i rodzicami wyruszyli do Kopalni Soli w Bochni na wyprawę solnymi korytarzami wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni. Postać Bocheńskiego Skarbnika od lat jest wypatrywana przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię.

Nasza wyprawa była pełna niespodzianek.  Spotkaliśmy na trasie mnicha, górników pracujących w kopalni, Włochów kupujących sól, konie pracujące w kieracie oraz wyczekiwanego przez wszystkich Skarbnika, który miał dla nas małe niespodzianki ( woreczki z bocheńską solą). Mieliśmy również możliwość zobaczenia pięknej podziemnej kaplicy, przejazdu kolejką oraz pobytu w komorze Ważyn, gdzie mieliśmy czas na odpoczynek oraz zabawę.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzania Muzeum Motyli a tam lekcja przyrodnicza z pokazem motyli. Mieliśmy okazję podziwiać największego motyla na ziemi oraz takiego, który żyje zaledwie jeden dzień. Zobaczyliśmy ponad 5 tysięcy okazów motyli dziennych i nocnych z każdego kontynentu.

Wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.