Koniec roku szkolnego 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Duży wpływ na jego przebieg miała pandemia koronawirusa.

Wszyscy stanęli przed wieloma wyzwaniami, którym musieli stawić czoła. Był to trudny czas, zarówno dla uczniów, ich rodziców, jak i nauczycieli.

Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się tradycyjnie od mszy św. w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. 

Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach i odebrali świadectwa (ci bardziej pracowici również nagrody). Nagrody książkowe ufundowane były w przeważającej mierze przez Radę Rodziców, której przewodzi pani Edyta Wyżycka.

Kończący szkołę podstawową uczniowie klasy 8 zgromadzili się na dużej sali gimnastycznej. Na spotkanie przybył również Burmistrz Miasta Limanowa pan Władysław Bieda, który pogratulował uczniom wysokich wyników w nauce. Nagrodę Burmistrza otrzymała Magdalena Golonka z klasy 6b, finalistka Małopolskiego Konkursu Historycznego, natomiast Karol Frączek, uczeń klasy 6a za wybitne osiągnięcia artystyczne i najwyższą średnią ocen w całej szkole otrzymał stypendium.  Docenieni zostali także młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej “Bajtek”: Oliwia Czech, Aleksandra Furtak, Julita Bartusiak, Martyna Leśniak i Kamila Kokot.

Najlepszymi absolwentami zostali wyróżniający się uczniowie klasy 8: Weronika Fiejtek oraz Mateusz Iwan.

Oprócz osiągnięć w nauce zauważone zostały także sukcesy sportowe. Wyróżnieni zostali sportowcy z naszej szkoły Filip Golonka oraz Arkadiusz Kulpa, od lat osiągający wysokie wyniki w tenisie stołowym. 

Zgromadzonych na sali rodziców naszych absolwentów rozsadzała duma z osiągnięć swoich latorośli.

Pan dyrektor Albert Golonka podziękował paniom Annie Czech oraz Beacie Mamak za pracę w zastępstwie, życzył także zebranym udanego wypoczynku na wakacjach.

Życzymy bezpiecznych i ciekawych wakacji!

Skip to content