Wywiady Karola Frączka z klasy 6a

Pasją Karola Frączka z klasy 6a jest dziennikarstwo. Nie tylko przeprowadził dwa wywiady w języku angielskim oraz rosyjskim z mieszkańcami Stanów Zjednoczonym i Ukrainy, ale również stworzył dwa filmy przybliżające nam te dwa państwa. Poniżej efekty jego pracy:

“Kilka miesięcy już minęło od przeprowadzenia ostatnich moich wywiadów z mieszkańcami różnych części świata. Inspiracją do kolejnych prac był ważny temat – wybory prezydenckie w USA. Zanim jednak przeprowadziłem rozmowę, postanowiłem pogłębić swoją wiedzę na temat tego państwa. Zachęcam do obejrzenia ciekawych informacji:

https://youtu.be/TX_it8I6WDc

Wywiad przeprowadzony w języku angielskim z osobą mieszkającą w Stanach Zjednoczonych:

What happens on Super Tuesday?

Super Tuesday in the USA is the day when the biggest number of primary presidential elections are held. The results of elections on Super Tuesday indicate possible nominee of each party.

Who sets the election date?

The date of election day is set by Congress and it’s the first Tuesday in November.

What are the main political parties in the USA?

The two main political parties in the USA are the Republican Party and the Democratic Party.

Which state has got the most electors?

The most electoral votes belong to the state of California- 55, following by Texas-38 and then Florida and New York- 29 each.

Who are the electors?

Electors are a group of people solely responsible for electing the president and vice president.

 

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, jak i poza jego granicami spowodowała wielkie obostrzenia. Postanowiłem zasięgnąć informacji u naszych sąsiadów za wschodnią granicą – Ukrainą. Wywiad ten również poprzedziło pogłębienie mojej wiedzy na jego temat. Zapraszam do wysłuchania ciekawostek:

https://youtu.be/DYTJx7WjaWo

Wywiad przeprowadzony z mieszkanką Ukrainy, która na co dzień mówi w swoim ojczystym języku. Rozmowę naszą przeprowadziliśmy w dwóch językach tzn. ja zadawałem pytania po rosyjsku, odpowiedzi uzyskałem w języku ukraińskim. Dla mnie jako początkującego naukę obydwu języków było to dużym wyzwaniem. Zachęcam do wysłuchania:

https://youtu.be/0izQGaSpmfg

Dziękuję wszystkim za pomoc w realizacji mojego zadania: za udzielenie odpowiedzi i poświęcony czas, pani Ewie Binek – za profesjonalną pomoc nad pracami z języka angielskiego, czuwanie nad całością, oraz mobilizację, by po wypełnionym zadaniu wkrótce pojawiły się kolejne prace. Dziękuję rodzicom za wiarę we mnie, za przygotowanie do przeprowadzenia wywiadu w językach: rosyjskim i ukraińskim, oraz pomoc informatyczną.”

Karol Frączek

Skip to content