Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy uczniowie! 14 października wspomnijcie, nie tylko św. Jana z Kęt, patrona naszej szkoły czy historię związaną z Komisją Edukacji Narodowej, ale przede wszystkim niech wasze myśli powędrują do nauczycieli, z którymi spotykacie się na co dzień. To oni starają się, żebyście wynieśli z ich lekcji jak najwięcej wiadomości i umiejętności, to oni stawiają czoła trudnym pytaniom, to oni pomagają rozwiązywać wasze problemy. Pamiętajcie – jak powiedział słynny polski dramaturg Jan Kurczab – Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.

Drodzy nauczyciele! Z okazji Waszego święta, pragnę podziękować za codzienny trud włożony w pracę, za poświęcenie wielu godzin wolnego czasu, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi dziś boryka się polska oświata. Dziękuję za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Dziękuję Wam i pracownikom administracji i obsługi za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili, mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. Wspólnie tworzymy szkołę bezpieczną, kształtującą osobowość młodych ludzi oraz rozwijającą zainteresowania i pasje.

Chciałem również podziękować naszym byłym  nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy bądź to udali się na zasłużoną emeryturę bądź znaleźli inne miejsce zatrudnienia. Wszyscy pamiętamy, że rzetelnie wypełniali swoje obowiązki i byli oddani w budowaniu szkolnej wspólnoty. 

Pamiętajmy też o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej placówki, którzy z oddaniem dla niej pracowali.  Niech spoczywają w spokoju.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 – mgr Albert Golonka, mgr Dorota Atłas

Dzień Nauczyciela to tradycyjnie czas docenienia belfrów i jest okazją do wręczenia nagród. Nagrody dyrektora otrzymali w tym roku szkolnym nauczyciele, którzy w poprzednim roku szkolnym wyróżnili się swoją pracą: pani wicedyrektor Dorot Atłas, pani Ewa Binek, pani Joanna Głabuś-Chowaniec, pani Danuta Ługowska, pani Ewa Kruczek, pani Zofia Pachut, pani Jolanta Pawlik, pani Małgorzata Rychlewska, pan Zdzisław Sułkowski, pani Małgorzata Witkowska, pani Joanna Załubska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wirtualną akademię przygotowali uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią panią Zofią Pachut