Jeżdżę z głową – białe szaleństwo na limanowskim stoku

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej z klas 3 a i 3 b od 27 stycznia do 12 lutego 2020 r.  biorą udział w projekcie ” Jeżdżę z głową”. Małopolski projekt nauki jazdy na nartach/snowboardzie, zainicjowany został w 2012 roku i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, nie umiejących jeździć/biegać na nartach/snowboardzie, dla których zorganizowane zostaną kursy nauki jazdy na nartach/snowboardzie oraz nartach biegowych.

Projekt prowadzony przez Urząd Miasta Limanowa  realizowany  jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Celem projektu jest przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa na trasach narciarskich oraz popularyzacja bezpiecznej jazdy, nabycie podstawowych umiejętności jazdy na nartach, poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej dzieci.  Dzieci uczą się jak aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. 

Uczniowie uczą się jeździć na nartach z instruktorami na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski. Opiekę nad uczniami oprócz instruktorów sprawowały wychowawczynie pani Maria Hejmej oraz pani Bernadetta Natanek.

Dzieci robią duże postępy i świetnie się przy tym bawią.

 

 

Skip to content