„Szalona historia komputerów i gier komputerowych…i jak się od nich nie uzależnić?”

Pod takim tytułem odbyło się 5 listopada 2019 r.  spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem, który jest autorem lektury uzupełniającej  w klasach 4-6 pt. „Skrzynia władcy piorunów”.Spotkanie  dla klas 4-6 miało formę multimedialną  i wypełnione było wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami. Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, a nawet rozebrać niektóre 30-letnie komputery, nieużywane już nośniki danych (np. karty perforowane) i inne wynalazki związane z historią komputerów. Na koniec kilku uczniów miało możliwość zagrać w gry sprzed kilkudziesięciu lat – Atari czy Commodore.

Zajęcia z pisarzem miały charakter profilaktyczny, podczas których autor  podpowiedział uczniom co robić, aby nie uzależnić się od nowinek technicznych.

Pod koniec uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pisarzowi pytań, zakupienia książek, zdobycia autografu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani oraz zadowoleni z nietypowego  spotkania autorskiego. Pan Marcin podpisał także książki, które  można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.

Skip to content