Spotkanie z ratownikami z Auto Moto Klubu

7.10.2019 r. na świetlicy szkolnej w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” odbyło się spotkanie klas III a, III b i VI b  z ratownikami z Auto Moto Klubu w Limanowej. Wszyscy wiemy, jak ważna jest umiejętność udzielenia pomocy, gdy liczą się sekundy czy minuty i od nas zależy czyjeś życie. Celem spotkania było pokazanie uczniom jak prawidłowo wykonać reanimację. Dzieci pod fachowym okiem ratowników ćwiczyły resuscytację krążeniowo -oddechową na manekinach ćwiczeniowych. Na początku ratownicy mówili jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy, przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia i słuchali wskazówek udzielanych przez gości. Podczas tej prelekcji ratownicy przekazali naszym uczniom opaski odblaskowe i zachęcali do ich noszenia.

 

Skip to content