Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski

W dniach 16-18 maja 2019 roku w Rawie Mazowieckiej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci (kl. 6 i młodsze). W zawodach tych województwo małopolskie reprezentowali uczniowie  naszej szkoły Filip Golonka i Konrad Bącio.Występ chłopców na zawodach ogólnopolskich poprzedziły trzy zwycięstwa na etapie miejskim, powiatowym oraz rejonowym. Za każdym razem nasi zawodnicy zdobywali pierwsze miejsca.  W mistrzostwach w Rawie Mazowieckiej wzięły udział 24 zespoły żeńskie oraz 23 zespoły męskie. Turniej przeprowadzono systemem grupowo-pucharowym.

Zawody wygrała Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim, a brąz przypadł Szkole Podstawowej w Wysokiej (woj. dolnośląskie).

Filip i Konrad po zaciętej walce zajęli miejsce 10, wygrywając tym samym z 12 innymi drużynami z Polski.  Sam udział w Mistrzostwach Polski jest dla naszych zawodników wyróżnieniem, a uplasowanie się w pierwszej połowie najlepszych drużyn napawa nas dumą.

Gratulujemy zawodnikom, ich trenerom oraz rodzicom!

Skip to content