Klikam z głową

27 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Klikam z głową” .

Celem, zorganizowanej przez psychologa szkolnego, kampanii była promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi dzieci
i młodzież mogą zetknąć się w Internecie.

W czasie zajęć w klasach 3–6 uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami jakie niesie ze sobą Internet. Na przykładzie głównego bohatera zaprezentowanego filmu, prowadzący wykazali, że nie można ufać każdej osobie poznanej w sieci i że zawsze trzeba być ostrożnym wobec napotkanych treści. Wyjaśniali też, jak tworzyć bezpieczne hasła, dyskutowali z uczniami na temat tego, czym jest hejt i jak na niego reagować, jak radzić sobie z cyberprzemocą. Celem zajęć było także zwrócenie uwagi na negatywne skutki korzystania z płatnych usług m.in. Usług Premium.

 Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w kampanii oraz materiały informacyjne i drobny gadżet. Wychowawcy otrzymali materiały edukacyjne do zajęć z uczniami.

 Psycholog:

Elżbieta Orzeł-Pociecha

Skip to content