EGZAMIN VIII KLAS – CZAS START!

Dziś o godzinie 9.00 wystartował pierwszy w historii egzamin ósmoklasisty. Do egzaminu przystąpiło 377 tysięcy uczniów z ponad 13 tysiecy szkół podstawowych, w tym 37 uczniów z naszej szkoły.

Na początek uczniowie klas VIII zmierzyli się ze sprawdzianem z języka polskiego. W arkuszu oprócz pytań testowych nie zabrakło również wielu zadań otwartych, w których uczeń musiał wykazać się m.in umiejętnością pisania tekstu. Z dłuższych form wypowiedzi uczniowie mogli wybrać rozprawkę na temat: ,, Czy lepiej patrzeć sercem czy umysłem? ” lub opowiadanie.
Za rozwiązanie zadań otwartych zdający będą mogli otrzymać prawie 70 procent punktów. To zdecydowanie więcej niż w przypadku egzaminu gimnazjalnego.

Jutro uczniowie zmierzą się z matematyką, a na koniec z językiem obcym. W naszej szkole wszyscy uczniowie zdecydowali się zdawać język angielski.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca. Będzie on wpływał na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

Skip to content