Wycieczka mikołajkowa klasy 6a

Uczniowie klasy 6a wpadli na pomysł spędzenia dnia św. Mikołaja  na wycieczce klasowej. Zamiast opychania się słodyczami wybrali się wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanną Głabuś-Chowaniec oraz panią Ewą Binek do królewskiego miasta Krakowa. 

Zwiedzanie stolicy Małopolski rozpoczęli od spaceru nas Wisłą, gdzie wysłuchali mrożącej krew w żyłach legendy o smoku wawelskim. Następnie raźnym krokiem ruszyli na wzgórze zamkowe oraz do Katedry Wawelskiej. Najważniejsze fakty z historii Polski w niezwykle barwny sposób przedstawiła uczniom pani przewodnik Marcelina Zając. Tak obrazowo opisywała wydarzenia, że nawet największe urwisy słuchały jej z przejęciem. Oprócz grobów królewskich zobaczyliśmy także groby Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego. Duże wrażenie zrobił na nas krakowski rynek udekorowany świątecznymi ozdobami i zapełniony straganami, z których unosiły się smakowite zapachy kiełbasek z grilla i słodkich pierników. 

Głównym punktem programu była jednak wizyta w parku trampolin, gdzie pod okiem doświadczonego instruktora uczniowie ćwiczyli salta, wyskoki i kontrolowane upadki. Nie wszystkim to idealnie wychodziło, ale za to śmiechu było co niemiara.

Dziękujemy pani Marcelinie Zając za oprowadzenie nas po Katedrze Wawelskiej i drodze królewskiej oraz panu kierowcy Krzysztofowi Florkowi, dzięki któremu podróż minęła bezpiecznie.

Skip to content