Najlepsi uczniowie i nauczyciele nagrodzeni na Gali Osiągnięć Uczniów

Władze Miasta Limanowa po raz kolejny uhonorowały najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Limanowej. Bohaterami uroczystej „Gali Osiągnięć Uczniów Limanowskich Szkół 2017/2018” byli laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych ogłoszonych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, uczniowie którzy osiągnęli sukcesy w konkursach wiedzy i umiejętności oraz w różnych dyscyplinach sportowych oraz ich nauczyciele.

Galę Osiągnięć Uczniów otworzył Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1, reprezentowany przez uczennice Gabrielę Wygodę i Annę Filipiak. Dziewczęta zaśpiewały wzruszający utwór z repertuaru Marka Grechuty ,,Świecie nasz”.

Osiągnięcia uczniów nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Limanowa, a  rodzicom i nauczycielom wręczone zostały listy gratulacyjne.

Z naszej szkoły wybitnym osiągnięciem w konkursie przedmiotowym mogła pochwalić się Aleksandra Zapała –  finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, którą do konkursu przygotowywała pani Ewa Binek.

Za osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali uczniowie szkoły podstawowej:

 • Karol Sułkowski – zdobywca  I miejsca  w Finale  Ogólnopolskiego  Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym  w Warszawie, II miejsca w Mistrzostwach Polski w Drużynowym tenisie stołowym w Drzonkowie,  III miejsca w  Mistrzostwach Polski w grze podwójnej w Drzonkowie, III miejsca Grand Prix Polski w indywidualnym tenisie stołowym w Białymstoku,  I miejsca w  Drużynowych Mistrzostwach Województwa młodzików w tenisie stołowym w  Krakowie, 
 • Filip Golonka – zdobywca  I miejsca  w Finale  Ogólnopolskim Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym  w Warszawie, II miejsca w Mistrzostwach Polski w Drużynowym tenisie stołowym w Drzonkowie,  I miejsca w  Drużynowych Mistrzostwach Województwa młodzików w tenisie stołowym w  Krakowie, 
 • Konrad Bącio – zdobywca  I miejsca  w Finale  Ogólnopolskiego  Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym  w Warszawie, I miejsca w  Drużynowych Mistrzostwach Województwa młodzików w tenisie stołowym w  Krakowie, 
 • Jacek Twaróg – zdobywca I miejsca w Mistrzostwach  Powiatu w pływaniu stylem klasycznym, 
 • Michał Kęska, Jakub Ryś, Karol Rudek, Konrad Matras, Tomasz Golonka, Arkadiusz Kulpa, Sebastian Myszka, Przemysław Giza – chłopcy wywalczyli III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w mini-piłce siatkowej,
 • Dawid Trojan – zdobywca III miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w szachach, 

Za osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali także uczniowie gimnazjum:

 • Bartosz Sułkowski  – zdobywca I miejsca w Mistrzostwach  Powiatu w Indywidualnym tenisie stołowym, II miejsca w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnym tenisie stołowym, I miejsca w Mistrzostwach  Powiatu w Drużynowym tenisie stołowym, II miejsca w Mistrzostwach Województwa w Drużynowym tenisie stołowym i III miejsca w Mistrzostwach  Polski w grze mieszanej w tenisie stołowym juniorów, 
 • Krzysztof Giza, który zdobył  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym tenisie stołowym, II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Drużynowym tenisie stołowym, 
 • Krzysztof Atłas, który zdobył  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym tenisie stołowym, II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Drużynowym tenisie stołowym, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w indywidualnym tenisie stołowym,
 • Oliwia Kokot – zdobywczyni II miejsca w  Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym tenisie stołowym, I miejsca w Mistrzostwach Rejonu w Drużynowym tenisie stołowym,
 • Julia Odziomek  – zdobywczyni II miejsca w  Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym tenisie stołowym, I miejsca w Mistrzostwach Rejonu w Drużynowym tenisie stołowym,  I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w indywidualnym tenisie stołowym i Mistrzostwach Rejonu w indywidualnym tenisie stołowym, 
 • Joanna Furtak – zdobywczyni I miejsca w Półfinale Mistrzostw Polski w szachach, II miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski II ligi w szachach, III miejsca w Drużynowych  Mistrzostwach Powiatu w szachach i I miejsca w Mistrzostwach  Powiatu indywidualnie w szachach, V miejsca w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych w grupie D14 w Katowicach, uczennicę przygotowywał Marek Sukiennik,
 • Seweryn Dudek – zdobywca III miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w szachach, 
 • Klaudia Wydra – zdobywczyni III miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w szachach, 

Nasi najlepsi sportowcy trenują pod czujnym okiem trenerów: pana Alberta Golonki i pana Zdzisława Sułkowskiego.

Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy zdobyli I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie powiatowym, a przygotowywani byli przez panią Zofię Pachut – Rafał Jurowicz, Krystian Ptaszek, Izabela Pachut oraz Aleksandra Michalik.

Kulminacyjnym punktem Gali było uhonorowanie najlepszych nauczycieli. Z naszej szkoły byli to pani Zofia Pachut, pani Ewa Binek, pan Albert Golonka oraz pan Zdzisław Sułkowski.

Zgromadzeni goście mieli także okazję wysłuchać brawurowo wykonanego przez uczennice naszej szkoły Agnieszkę Jankowską i Magdalenę Kociołek, utworu Tiny Turner „Simply the best”. Aranż wraz ze szkolnym zespołem PROFEEL opracował pan Wojciech Dudek

Gratulujemy sukcesu!

Skip to content