III edycja konkursu PATRIA NOSTRA

Uczniowie klasy 2 Ga – Oliwia Kokot, Seweryn Dudek oraz Maksym Rudek wzięli udział w III edycji konkursu PATRIA NOSTRA.

Konkurs PATRIA NOSTRA adresowany jest do młodzieży szkolnej z ostatnich klas szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej i budowa społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs polega na wykonaniu 30-to sekundowej animacji komputerowej dotyczącej najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia. Nagrodą główną w każdym województwie była wycieczka do Brukseli ufundowana przez posłów do Parlamentu Europejskiego. Na najlepsze drużyny czekało wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych, takich jak m.in. czytniki książek firmy Pocketbook, słuchawki Sony czy nawet repliki szabli. Uczestnicy otrzymali powerbanki oraz długopisy ufundowane przez Sejm RP.

Naszej drużynie udało się zająć, wysoką 20. lokatę na 100 startujących szkół małopolskich. Gala finałowa odbyła się 12 marca w Krakowie.

Prace konkursowe można zobaczyć na http://konkurs-patrianostra.pl/index.php/iii-edycja-konkursu-krakow/

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi panu Krzysztofowi Biernatowi!

Skip to content