Klasy trzecie w Sadku-Kostrzy

9 listopada 2017 roku ponownie wróciliśmy do Sadku – Kostrzy i nie zawiedliśmy się. Warsztaty tańca regionalnego prowadzone przez panią Marię Wójtowicz, dzieci z zespołu regionalnego „Pnioki” i pana Mateusza Frysa przygrywającego dzieciom na akordeonie były nie tylko świetną zabawą, ale również poznaniem gwary Lachów Szczyrzyckich. O tym jak  dawniej ubierano się na wsi, dlaczego mężczyźni chodzili przed ślubem w białych, a po ślubie w czarnych spodniach, kiedy dziewczynie obcinano włosy oraz kto mógł chodzić w gorsecie, a kto nie, dzieciom opowiedziała w Izbie Regionalnej pani Halina Gocal, dyrektor szkoły.

Na pozostałych zajęciach prowadzonych przez panie Agatę Juszczak i Urszulę Bilską (koordynatorkę warsztatów) dzieci dowiedziały się jak zrobić pachnące, kolorowe mydełka, a także wypychały, zszywały i ozdabiały cekinami wieloryba.

Warsztaty sprawiły wszystkim uczestnikom wielką radość.

Polecamy!!!

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach odsyłamy na stronę internetową szkoły w Sadku – Kostry: sadek-kostrza.pl  – po dodatkowe informacje.

Dziękujemy rodzicom panu Grzegorzowi Bubuli , paniom Katarzynie Gaik i Halinie Mączko za pomoc w organizacji wycieczki.

/wychowawczynie klas trzecich/

Skip to content