Spotkanie klasy III a z Informatykiem

Uczniowie klasy III a  określili czwartkowe spotkanie z panem informatykiem, tatą Karola – kolegi z klasy – panem Radosławem Frączkiem jako: „genialne”. Podczas przeprowadzonych zajęć uczniowie poznali podstawy pracy w programie Scratch, a następnie z pomocą gościa rozwiązywali zadania postawione przed nimi. Uczniowie byli zachwyceni. Poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania w intuicyjnym języku Scratch, który jest dobrym programem do robienia i powtarzania ćwiczeń z różnych edukacji. Z pomocą programu stworzyli grę komputerową, którą nazwali „Złap żołędzie”. Klasa na zajęciach była bardzo aktywna, a każdy zdobyty poziom kodowania przynosił wiele radości oraz świadomości tego ,,co już potrafię”.

Serdecznie dziękujemy państwu Małgorzacie i Radosławowi Frączkom za poświęcony nam czas i wspaniałą zabawę.

/A.P./

Skip to content