Rok szkolny 2017/2018 już się zaczął

4 września 2017 roku uczniowie ZSP nr 4 w Limanowej rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 Msza Święta w kościele pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia inaugurująca nowy rok szkolny. 

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas 0-VII, gimnazjum, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście: prezes ZNP w Limanowej Elżbieta Mordarska, przewodnicząca Rady Rodziców Agata Kęska, przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Edyta Wyżycka oraz ksiądz proboszcz Kazimierz Fąfara.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor ZSP nr 4 Albert Golonka. Powitał wszystkich zgromadzonych po wakacjach.  Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów oddziałów „0” i klas I oraz ich rodziców. Dyrektor przywitał nowych pracowników szkoły: panią Annę Chełmecką, panią Joannę Fiejtek,  panią Elżbietę Cięciel, ks. Rafała Budzika oraz pana Krzysztofa Kolbę. Przypomniał również, że w związku z reformą oświatową nasza szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4.

Niejednemu uczniowi zakręciła się łezka w oku, kiedy Dyrektor dziękował pani Ewie Golińskiej-Kupiec oraz pani Zofii Matras, odchodzącym na emeryturę. Słowa podziękowania skierowała do pani Ewy także prezes ZNP w Limanowej pani Elżbieta Mordarska. Pani Ewa, w emocjonalnym, ale nie pozbawionym humoru wystąpieniu, podziękowała wszystkim z którymi skrzyżowała się jej ścieżka kariery.

Następnie klasa II gimnazjum przedstawiła program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Kruczek i pana Wojciecha Dudka.

Drodzy uczniowie!

Jaki będzie ten rok przede wszystkim  zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązków. To Wy decydujecie jak będzie wyglądała Wasza przyszłość. Słynny filozof Seneka twierdził, ze  „To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy”. Pamiętajcie o tym, zwłaszcza w trudnych chwilachMy, nauczyciele, postaramy się Was wspierać w tym zadaniach  i pokazywać odpowiednią drogę.

/E.B./

Skip to content